На Туринській плащаниці помітили рух зображення Ісуса Христа. Дослідники припускають, що це може свідчити про воскресіння Ісуса. Зазначимо, що Туринська плащаниця зберегла відбитки особи і тіла Спасителя.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Стало відомо, що фахівці з Італії помітили на плащаниці рух образу Ісуса Христа. Вивчення, які проводилися до цього, кажуть, що на релігійній реліквії є сліди людської крові, яка загинула у муках.
Зараз же італійські фахівці помітили рух образу, що може говорити про воскресіння Ісуса.
Але, існує теорія, що рух зображення Спасителя міг відбутися через довге зберігання Туринської плащаниці. Зараз вчені намагаються з'ясувати, що стало причиною руху.
Нагадаємо, зовсім недавно дослідники спробували реконструювати зовнішність Ісуса Христа.Британський судмедексперт Річард Нів склав приблизний портрет типового чоловіка тій місцевості і того часу, коли жив Ісус.
В першу чергу він відштовхнувся від того факту, що в Євангелії сказано, що Ісус зовні нічим не відрізнявся від своїх учнів. Тобто він був типовим чоловіком-євреєм того часу.
У день арешту в Гефсиманському саду Юді навіть довелося особисто вказати римлян на Христа, бо не могли виділити між апостолів.
Річард Нів дослідив кілька черепів, які відповідають місцю, часу, національності та віку. На цій основі він створив комп'ютерну модель особи людини, яка цілком могла бути Ісусом Христом.
Широкі вилиці, смаглява шкіра, темне волосся та очі. Це не точний портрет, а тільки ймовірна модель. І вона набагато ближче до реальності, ніж звичні для нас образи на іконах.
Можливо, це лише друге в історії археологічне підтвердження того, що в давнину існувала страта через розп'яття.
Знахідку виявили в італійському містечку Гавелло. На похорони вбитого близько 2 тисяч років тому людини ще в 2007 році натрапили будівельники, які прокладали трубопровід.
Археологи провели розкопки і перемістили останки в лабораторії. Цієї весни у виданні "Archaeological and Anthropological Sciences" були опубліковані результати досліджень.
Як повідомляв портал "Знай.uа", цвяхи, якими кати прибили тіло Спасителя до хреста, розташовані на мальовничих полотнах не в тих місцях, де вони повинні бути.
Ступні розп'ятим пробивали не в районі плеснових або предплюсневых кісток, як показано практично всюди. Насправді ноги кріпили одним цвяхом, які проходили через обидві п'яти - точніше обидві шпори кістки.