У 53 зображеннях з 12 печер, розташованих на території Франції, були знайдені елементи анімації.

Французькі археологи виявили, що доісторичні художники вміли висловлювати у наскельного живопису рух за допомогою внесення елементів анімації.

Дослідники вибрали три способи передачі руху. По-перше, палеолітичні художники малювали тигрів, бізонів, антилоп так, що на одному малюнку зображувалися тварини в різних позах, що представляють різні фази руху, роблячи малюнки "живими".

Популярні новини зараз
Банки встановили ліміти на зняття грошей Чим менша пенсія, тим більше доплатять: кому з пенсіонерів пощастить у липні Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт
Показати ще

По-друге, стародавні люди зображали різні пози в серії послідовних малюнків - подібно до того, як це роблять в коміксах або режисерських начерках.

Нарешті, археологи виявили кістяні і кам'яні диски, на різних сторонах яких зображувалися різноманітні пози тварин.

В середині таких дисків робили отвір, куди вставлялися сухожилля, при розтягуванні яких диски можна було обертати. Дослідники реконструювали диски за наявними знахідками і показали, що при обертанні такі диски створюють ілюзію руху.

Середній вік досліджених малюнків складає близько 30 тисяч років.

Раніше інша група дослідників виявила найдавніший вид наскального живопису в Європі. Малюнкам, які також були знайдені на території Франції, було 37 тисяч років.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що цифрові гіганти контратакували хакерів.