Андрій Утєвський, харківський біолог, вже багато років займається вивченням антарктичної флори і фауни. Основний фронт роботи харків'янина розташований під водою. Всього на рахунку Андрія 185 підводних занурень. Працюючи на українській станції імені академіка Вернадського, Утєвський вивчає підводний рельєф і антарктичну живність. Як повідомляє українська служба ВВС, на сьогоднішній день в морозильній камері Андрія знаходиться шість видів тварин, не відомих раніше науці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За оцінками вчених у світовому океані і тропічних лісах мешкає понад 10 мільйонів не зареєстрованих форм життя. І учасники українських антарктичних експедицій постійно відкривають нові види.
Переважно це риби, черви, голкошкірі, ракоподібні і губки. Процес визнання нового вигляду займає кілька років. Для цього слід ретельно вивчити морфологію тварини. Сам Андрій Утєвський спеціалізується на рибних пиявках.
За словами біолога, антарктичні дослідження не приносять безпосереднього прибутку Україні. Однак, це є "обличчям української науки" і питанням міжнародного престижу нашої держави. Робота під водою пов'язана з масою труднощів. Тут може вийти з ладу обладнання, норець ризикує потрапити в аномальну магнітну зону або наткнутися на морського хижака.
Самому Андрію доводилося навіть стикатися з морським леопардом. Тим не менш, отримані в результаті небезпечних подорожей матеріали, безумовно виправдовують такі ризики, вважає біолог.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про пустелю, яка захопить чверть планети