Вчені в лабораторії Sandia, яка підпорядковується Міністерству енергетики США, зробили сенсаційне відкриття - вони змогли розробити сплав, який приблизно в 100 разів міцніший найбільш відомих матеріалів.

Вони припустили, що на підсумкову міцність впливає не твердість зразка, а властивості матеріалу при нагріванні. Крім змін в процесі виплавки, матеріали будуть ще обробляти шаром золота або платини, що теж багаторазово зменшує знос металу.

Виробництву виробів з нового сплаву поки далеко до споживчих товарів — у першу чергу, через вартість. Зате його застосування у важкому виробництві значно зменшить знос механізмів та інструментів. Дослідники оцінили економію приблизно в $100 млрд у рамках важкого виробництва у США.

Як назвати сплав вчені поки не знають, але часто жартують, називаючи його "адамантієм".

Нагадаємо, що ще кілька років тому, подібні винаходи можна було вважати вигадкою фантастів. Зараз же, це реальність. На черзі ще одна геніальна розробка — портативний 3D-принтер, який майже миттєво може відновити шкірний покрив після глибокої рани.

Популярні новини зараз
Українців попередили про "важкі" платіжки за світло ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет" Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись
Показати ще

Пристрій створили дослідники з Університету Торонто. Як повідомляють изобретатили, на загоєння потрібно всього лише дві хвилини. Представлений 3D-принтер оперативно допоможе тим, хто отримав пошкодження всіх трьох шарів шкіри: епідермісу, дерми і гіподерми (підшкірної клітковини).

Як повідомляв раніше поратал "Знай.uа", на щорічній конференції Experimental Biology-2018 в Сан-Дієго група вчених з південнокорейського Жіночого університету Ихва показали у роботі 3D-принтер, який друкує їжу з кріогенної борошна – перемелених заморожених продуктів.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що великі дані і штучний інтелект допоможуть розробляти нові ліки, а 3D-принтери будуть друкувати таблетки для конкретного пацієнта з урахуванням його персональних особливостей і захворювань.