Вчені з'ясували, що до різкого потепління клімату на 100 тисяч років наприкінці крейдового періоду призвело падіння гігантського астероїда на Землю. Про це повідомляється на сайті Space.com з посиланням на геологів Університету штату Міссурі.

Експерти стверджують, що розмір астероїда, що впав перевищив 14 км. Саме такий потужний поштовх і підвищив температуру на планеті на 5 градусів Цельсія і вона перевищувала норму більш 100 тисяч років.

"Ми намагалися знайти відповідь на питання про те, скільки часу тривало потепління. У рамках дослідження ми вивчали скам'янілі рештки риб і геологічні відкладення на північно-заході Тунісу", - пояснюють учені.

Геологи відзначають, що в цьому регіоні надзвичайно багато скам'янілостей, які відносяться до періоду падіння на Землю того самого метеорита. Астероїд після себе залишив кратер Чиксулуб діаметром близько 180 км близько півострова Юкатан.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

"Ми прийшли до висновку, що існують дуже помітні відмінності в рівнях вмісту цього ізотопу в зразках, що відносяться до періодів до катастрофи та після катастрофи", - повідомляють експерти.

Можливо, саме це падіння і послужило причиною того, що на Землі вимерли динозаври.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" ученые визначили, які країни найбільше відчули на собі глобальне потепління.

Голландські вчені з Вагенінгенського університету помітили, що хоча зміни в кліматі з-за глобального потепління спостерігаються по всій планеті, у деяких її куточках ці наслідки більш явні. Вони провели ряд досліджень і з'ясували, які країни опинилися під найбільшим впливом кліматичних змін планети.

Тропічні країни, як з'ясувалося, мають найбільш видні наслідки глобального потепління. Крім того, дослідники відзначили, що тропічні країни, в більшості своїй, досить бідні. Це означає, що у них низький рівень розвитку промисловості та економіки. Такий несприятливий для країни фактор позитивно позначається на екосистемі, коли вихлопів мало, а показники парникового ефекту низькі.