Вчені з Великобританії заявили про те, що годівниці для птахів, які люди роблять і розвішують в лісах і містах протягом багатьох десятиліть, вплинули на еволюцію синиць і змусили їх змінити форму свого дзьоба.

Як підкреслюють дослідники в статті, опублікованій в журналі Science, цей факт підтверджує теорію Дарвіна.

Дослідники вивчили дані, які зібрали зоологи з Англії і Нідерландів за останні 50 років. В результаті вони встановили, що середня довжина дзьоба синиць помітно зросла за останні півстоліття.

Як виявилося, двигуном еволюції синиць були годівниці, які жителі Великобританії розвішують в лісах і поруч зі своїми будинками. Як виявили британські екологи, синиці з більш довгими дзьобами і відповідними генами проводили більше часу поруч з годівницями і видобували з них більше їжі, ніж інші птахи.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Теорія Дарвіна давно визнана в науковому світі і навіть викладається в школах. Тим не менше, й вона не дає вичерпних відповідей на всі питання. Проблема, що цікавить багатьох натурознавців сьогодні, стосується актуальних шляхів еволюції.

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені пояснили причину "припинення" еволюції. Норвезькі орнітологи спробували з'ясувати, чому горобці не збільшуються в розмірах.