Вчені з Великобританії заявили про те, що годівниці для птахів, які люди роблять і розвішують в лісах і містах протягом багатьох десятиліть, вплинули на еволюцію синиць і змусили їх змінити форму свого дзьоба.

Як підкреслюють дослідники в статті, опублікованій в журналі Science, цей факт підтверджує теорію Дарвіна.

Дослідники вивчили дані, які зібрали зоологи з Англії і Нідерландів за останні 50 років. В результаті вони встановили, що середня довжина дзьоба синиць помітно зросла за останні півстоліття.

Як виявилося, двигуном еволюції синиць були годівниці, які жителі Великобританії розвішують в лісах і поруч зі своїми будинками. Як виявили британські екологи, синиці з більш довгими дзьобами і відповідними генами проводили більше часу поруч з годівницями і видобували з них більше їжі, ніж інші птахи.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

Вагітна Катерина Осадча вбралася у "наречену": хоче встигнути до пологів

Тіна Кароль відповіла на головне питання про Дана Балана: "Нам заважають"

Українка розрізала кавун з Сільпо й отетеріла: "Як думаєте, чим вони напхані?"

Показати ще

Теорія Дарвіна давно визнана в науковому світі і навіть викладається в школах. Тим не менше, й вона не дає вичерпних відповідей на всі питання. Проблема, що цікавить багатьох натурознавців сьогодні, стосується актуальних шляхів еволюції.

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені пояснили причину "припинення" еволюції. Норвезькі орнітологи спробували з'ясувати, чому горобці не збільшуються в розмірах.