Іспанські репродуктологи з'ясували, що регулярне споживання мигдалю, фундука та волоських горіхів здатне поліпшити рухливість сперматозоїдів і збільшити їх концентрацію в спермі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють ЗМІ.
Вчені провели масу досліджень та розкрили результати на щорічній конференції репродукції та ембріології.
Вони розповіли, що під час свого дослідження вони звертали свою увагу на рухливість та кількість сперматозоїдів, один з головних показників "чоловічого" здоров'я.
Вчені зазначають, що саме через недоліки статевих клітин та зниження їх швидкості можуть перешкодити правильному зачаттю. Більше того зачасту саме ці проблеми призводять до чоловічого безпліддя. Крім того дослідники розповіли, що звичайний раціон чоловіка значно впливає на показники швидкості та кількості чоловічих статевих клітин. Зокрема, якість сперми покращують продукти з високим вмістом поліненасичених жирних кислот, вітамінів C і E, селен, цинку і фолієвої кислоти. Всі ці компоненти в достатку присутні в горіхах.
Разом з тим варто додати, що у дослідженні вчених взяли участь 119 здорових чоловіків у віковому діапазоні від 18 до 35 років. Відомо, що протягом двох тижнів половина учасників експерименту кожного дня їла близько 60 грамів горіхової суміші з мигдалю фундука та волоських горіхів. Інша у свою чергу не дотримувались такої їжі не вживала.
У чоловіків, які дотримувалися "горіховою" дієти, концентрація статевих клітин в спермі виявилася в середньому на 16% вище, ніж у контрольної групи. Показники життєздатності сперматозоїдів були на 4% вище, а рухливість клітин - на 6% вище. На 1% вище виявилися результати аналізу морфологічної нормальності сперматозоїдів. Також у тих, хто регулярно їв горіхи, вчені відзначили більш низькі показники фрагментації ДНК сперматозоїдів - ще одна поширена причина безпліддя у чоловіків.
Автори роботи підкреслюють, що у дослідження є ряд обмежень. В експерименті брала участь невелика група молодих здорових чоловіків, які дотримуються стандартної "західної" дієти, тому екстраполювати його результати на все чоловіче населення планети не можна. Крім того, поки не ясно, чи вплине багата горіхами дієта на фертильність: дослідження стосувалося тільки окремих показників якості сперми.
Pro здоров'я | Чоловіче здоров'я
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв про rращі тренування для чоловічого здоров'я.