У японських берегів на глибині 40 метрів дайвери знайшли кам'яне ядро.

Як вважають вчені, воно могло бути на борту іспанського корабля "Сан-Франциско", який потонув 1609 у японського берега під час подорожі з Філіппін в Мексику.

Вчений Університету Нової Англії Ієн Маккейн знайшов гармату на глибині близько 40 метрів і уламок деревини. Уламок, можливо, є залишком затонулого корабля.

"Це єдиний іспанський манільський галеон, що не пограбували мисливці за скарбами, - повідомляє Маккейн, - а торгові судна везли неймовірно цінний вантаж по сьогоднішній вартості може скласти близько 8 мільйонів доларів", - сказав Маккейн.

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Нагадаємо, в той час Філіппіни і Мексика були іспанськими колоніями. Серед пасажирів "Сан-Франциско", був губернатор Філіппін Дон Родріго де Вівер Веласко. Він пережив катастрофу і написав про це в книзі.

Інші пасажири, які врятувалися, разом з деякими японськими представниками відплили в Мексику. Доктора Кімура впевнений, що це були перші японці, які перетнули Тихий Океан.

Підводна археологія в Індії

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Центральній Грузії знайдені сліди найдавнішого на сьогоднішній день виноградного вина. Вік керамічної посудини, на яких археологи виявили солі винної кислоти, дорівнює приблизно 8-7,9 тисяч років.

В горах Загрос на території сучасного Ірану, а також в гірських районах північній Месопотамії, в Таврських горах на сході Туреччини і на південному Кавказі ріс дикий виноград, який, мабуть, став "родоначальником" безлічі культурних сортів винного і столового винограду.