В Центральній Грузії знайдені сліди найдавнішого на сьогоднішній день виноградного вина. Вік керамічної посудини, на яких археологи виявили солі винної кислоти, дорівнює приблизно 8-7,9 тисяч років.

В горах Загрос на території сучасного Ірану, а також в гірських районах північної Месопотамії, у Таврських горах на сході Туреччини та на південному Кавказі ріс дикий виноград, який, мабуть, став "родоначальником" безлічі культурних сортів винного і столового винограду.

Аж до недавнього часу найдавнішим вином вважалися сліди віком 7,4-7 тисяч років, які були знайдені в неолітичному селі Хаджі Фіруз Тепе в горах Загрос на території сучасного Ірану. Ємність глиняних посудин, в яких знайшли солі винної кислоти і деревну смолу, становила близько дев'яти літрів.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Показати ще

Раніше, в 2014 році Національне агентство вина Грузії запустило трирічний проект з дослідження грузинського винограду і культури виноробства. В рамках проекту вчені з семи країн, у тому числі з університетів Пенсільванії і Торонто, а також музею Грузії, досліджували неолітичні поселення Шулавері-гора і Гадачрили-гора. Як виявилося близько 9 тисяч років тому в тих місцях був теплий клімат, придатний для вирощування столового винограду.

У результаті вчені виявили сліди винної кислоти і її солей, які служать биомаркером присутності євразійського винограду (Vitis vinifera L.) на Близькому Сході. В епоху неоліту виноград був єдиним рослиною, у якого була висока концентрація винної кислоти.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що астрономи розгадали головний секрет Сонця.