Народний артист України, актор театру і кіно Микола Рушковський помер на 94-му році життя, як написав театральний критик, журналіст Олег Вергеліс в Facebook.

[quote author=""]"

Про причини смерті актора Вергеліс не повідомив.

Рушковський народився в 1925 році в Москві. У 1952 році закінчив акторський факультет Школи-студії МХАТ і був прийнятий в трупу Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки в Києві.

Популярні новини зараз
Пенсії у жовтні: кому будуть встановлені щомісячні доплати "Ведуться списки, передають до ТЦК...": міністр розповів, що зміниться для українок з 1 жовтня "У п*дарів все добре": український військовий вивчив начинку російських FVP-дронів і зрозумів, чого не вистачає ЗСУ Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

У біографічній довідці, опублікованій на сайті цього театру, сказано, що Рушковський більше 10 років очолював Київське відділення Національної спілки театральних діячів України. Працював у Національній філармонії України, київських театрах "Браво" та "Сузір'я".

Викладав майстерність актора в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, з 1976 року – професор.

Рушковський – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та премії "Київська пектораль".

Був нагороджений п'ятьма орденами – князя Ярослава Мудрого V ступеня (2015), Дружби (2004), "За заслуги" ІІІ ступеня (2000), Вітчизняної війни ІІ ступеня (1985) і "Знак Пошани" (1960), а також 12 медалями.

Відомий за ролями у виставах "Вишневий сад" (2010), "Заповіт цнотливого бабія" (2006), "Ревнощі" (1995), "Отелло" (1978), "Ромео і Джульєтта" (1954), а також у кіно – "Осінні квіти" (2009), "Обережно! Червона ртуть!" (1995), "Народжені бурею" (1957) та інших.

Дивіться: інтерв'ю з Рушковським

Нагадаємо, у Києві з'явилась вулиця з ім'ям знаменитого поляка. Як повідомляв "Знай.ua", зірка серіалу "Універ" загинув страшною смертю. Також "Знай.ua" писав, Софія Ротару відмовилася виступати в Росії.