"Мода на декомунізацію" у першу чергу починається з мегаполісів. Але дивно, що перейменування вулиць вважають своїм привілеєм виключно корінні мешканці. Всіх інших негласно записують до переліку "понаїхали" і навіть не рахуються часто з їх думкою. Хоча всі ми – повноправні громадяни своєї країни, нас не ділить закон.

На кричущу нерівність, про яку всі знають та говорять вкрай рідко, нещодавно звернув увагу на своїй сторінці у Facebook український гуморист Сергій Притула. Почалося з того, що зірковий волонтер натрапив на дивну переписку в одному форумі.

Йшлося про перейменування площі Льва Толстого у Києві, на тлі суперечки висловлювалися кардинально різні версії.

Розлютило його одне: в коментарях дехто дозволяв "вирішувати все тільки киянам", залишаючи інших за бортом:

Популярні новини зараз
ПриватБанк попередив українців про важливе оновлення: що змінилося Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Астролог побачив у травні "лихо" для України Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

"Це ставлення корінних киян до приїжджих жителів столиці, яке повилазило в коментарях. …Якось у 2007 році стояв я на Хрещатику, молодий і красивий, і закликав киян та гостей міста відвідати пересувну лабораторію Nivea. Ну, була і така робота колись у мене. Дівчатка промоутери, що зграйкою стояли поряд, запитали: "Сережа, а откуда ты так хорошо знаешь украинский? Где учил?". ….Так я вперше познайомився із ставленням еліти з пропискою до тих, хто "панаєхал". Кияни! Ви чого?!", - обурювався гуморист.

Не тільки люди зі столиці мають право впливати на ситуацію – на їх плечах, на думку Притули, багато важливих процесів. Справді, кияни, часто не погодяться важко працювати за ті гроші, які хлопцю з Тернополя – за щастя. Натякнув він і на те, що у такий спосіб українці просто дають черговий привід для жартів серед північних сусідів.

Навіть на каналі, де працює шоумен, зовсім не багато "корінних мешканців", але це не перешкода амбіціям та бажанню щось змінити на краще. Більшість із них добре пам'ятають часи, коли "вибитися в люди" було вкрай складно:

"Воно й зрозуміло. Є житло, є підробіток там-сям, матуся, яка нагодує. Ну ви ж не лохи, щоб за копійки пахати. А ми пахали. І не на одній роботі. Зарплатою на радіо я міг оплатити житло. Але не було жодного знайомого киянина, який би пахав на трьох роботах. І я не засуджую! Я не кажу, що ліниві. Я просто закликаю ставитись із повагою до нас, тих хто "понаїхав". Бо ми, по-перше, зняли з ваших голів, багато геморою в сенсі чорної роботи, а по-друге, кияни, ми своєю працею заслужили право впливати на процеси у цьому місті. Навіть, якщо без прописки", - підсумував Притула.

Дивіться: Сергій Притула про культуру у кожному з нас

Як повідомляв портал "Знай.ua", Притула розкрив секрети "тата на мільйон".