Днями Національний банк України оприлюднив поквартальний прогноз інфляції і цін на прийдешній рік.

Згідно з даними банку, протягом 1-4 кварталу 2019 року інфляція повинна знизитися з 5,75% ± 2 п.п. в березні до 5% ± 1 п.п. на кінець грудня.

фінансисти

Про такі прогнози повідомляється в прийнятих НБУ Основних принципах грошово-кредитної політики на 2019 рік і середньострокову перспективу.

Як додали в банку:

Основні принципи визначають кількісну мету по інфляції - 5% в середньостроковій перспективі

фінансисти

Крім того, працівники банку надали орієнтовну щоквартальну траєкторію приросту індексу споживчих цін в річному вимірі, а саме:

  • березень 2019 року - 5,75% ± 2 п.п .;
  • червень 2019 року - 5,5% ± 2 п.п .;
  • вересень 2019 року - 5,25% ± 2 п.п .;
  • з кінця грудня 2019 - 5% ± 1 п.п.

До слова, стало відомо, що починаючи з жовтня поточного року вартість газу може підвищитися на 23,5 %.

Наразі це питання серед інших обговорюється в ході переговорів між представниками України і МВФ. ЗМІ зазначають, що основним предметом переговорів став можливий запуск нової програми фінансування Stand-by, яка замінить діючу EFF і допоможе уникнути дефолту та різкого підвищення ціни газу для населення.

ціни на газ

У ході переговорів обговорюється не варіант нової програми, яка почалася б з квітня 2019 року, а саме варіант її заміни вже зараз на нову - Stand-by. Фактично це означає пере кредитування, тобто заміна програми дасть можливість перевантажити питання про підвищення ціни газу.

ціни на газ

Згідно з чинною сьогодні програмою EFF ціни на газ можуть збільшиться на 23,5% вже з жовтня - приблизно 8,5 тисячі гривень. Це при тому, що МВФ погоджувався на нижню планку у 30%. Ціни на газ для промисловості і населення в результаті повинні фактично зрівнятися. За неофіційною інформацією, в новому меморандумі також буде порушено питання про введення ринку землі.

ціни на газ

Крім того, Національний банк в 2018 році очікує зростання цін на газ на рівні 25%. Про це заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, передають ЗМІ.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на четвер, 13 вересня. Так, українську валюту зміцнили до 28,02 за долар. Про це свідчать офіційні дані на сайті регулятора.

Як повідомляв Znaj.ua, українська гривня не просто повільно втрачає позиції на фінансовому ринку, вона офіційно визнана однією з десяти найбільш ризикованих валют в світі.

Також Znaj.ua писав про те, що у Києві відбулася церемонія підписання договору купівлі-продажу агрохолдингу "Мрія" між компаніями Mriya Farming PLC і Saudi Agricultural and Livestock Investment Co (SALIC).