Водії, які займаються купівлею транспортних засобів з метою подальшого перепродажу, тепер доведеть викласти більше, адже новий закон вимагатиме сплати податків.

Кабінет Міністрів постановою №637 від 22.08.2018 р вніс зміни в Правила державної реєстрації автомобілів, раніше прописані в постанову КМУ 1388. Найголовніше зміна – це скасування операції "зняття з обліку транспортного засобу".

І саме це нововведення змусить більшість водіїв нервувати, і ось чому.

Авто б/у

Раніше схема викупу автомобілів підприємливими громадянами, в народі іменовані перекупами виглядала наступним чином. Підшукавши відповідний автомобіль, перекуп просив продавця зняти його з обліку і виписати на нього генеральну довіреність. Коли перекуп знаходив вже нового покупця, він на підставі довіреності продавав йому автомобіль, тим самим залишаючись у тіні і не вносячи до казни жодних податкових зборів.

Популярні новини зараз

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Раптово зірветься вітер: синоптик оголосила штормове попередження українцям, коли чекати стихійного удару

Цукор, олія і хліб: що буде з цінами на продукти в Україні восени

Вєрку Сердючку спіймали на корпоративі у Львові: у вишиванці і виключно українською мовою

Показати ще

Однак нові плани Кабміну внесли корективи в звичну стару схему.

Автосалон

Тепер операція "зняття з обліку" відійшла в історію. Тепер транспортний засіб відразу потрібно переоформити на нового власника.

Тобто, перекупам тепер або доведеться оформляти автомобіль на себе, а при продажу його сплачувати податок або переконувати продавця продати йому автомобіль за дорученням. Це правило стосується двох, або більше угод на рік.

На другий шлях, особливо після введення фотофіксації порушень ПДР, погодяться далеко не всі. Крім того, перекупки почнуть нести ризики набагато більші, якщо продавець раптом виявиться недобросовісним і захоче скасувати довіреність.

Як повідомив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, нова постанова уряду дійсно позначиться на такому бізнесі.

Їм тепер або доведеться працювати на тих же умовах, як і майданчики або автосалони.

Втім у поліції зазнаються, що це нововведення не ліквідує у повному обсязі тіньові схеми. Однак і цей бізнес тепер зазнає чималих змін.

Що стосується ринку офіційного трейд-ін, то тут схема також трохи змінилася.

Як повідомив голова Всеукраїнської Асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко: Згідно постанови КМУ 1388 підставою для реєстрації авто на нового власника при комісійній продажу є: договір комісії між старим власником і автосалоном плюс договір купівлі/ продажу між автосалоном і новим власником.

Що стосуєть обліку, то тепер, згідно закону, СЦ МВС зобов'язані приймати на реєстрацію і комісійні, які не зняті з обліку.

Дивіться: Доля євроблях в Україні. До чого готуватися водіям

Нагадаємо, юристи пояснили, як отримати компенсацію в разу затоплення автомобіля.

Як повідомляв Знай.ua, влада ускладнить життя українським водіям.

Також Знай.ua писав, що восени Верховна Рада може розглянути законопроект про зниження акцизів на розмитнення авто на єврономерах.