Експерти зясували, як українські громадяни, працюючи в сусідній державі, латають діри у її економіці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише Politeka.
На сьогоднішній день майже півмільйона українських заробітчан, роюлячи внески, згадно з польськими законами, поповнюють Фонд соціального страхування з якого поляки отримують пенсії та іншу фінансову допомогу.
Це найбільший показник серед усіх мігрантів у Польщі, що сплачують внески.
В цьому році вперше в історії Закладу соціального страхування Польші (ZUS) до нього сплачують внески більше ніж пів мільйона іноземців.
"541 тисяча осіб, більшість з яких українці (403 тисячі), поповнюють Фонд соціального страхування (FUS), з якого поляки отримують, зокрема, пенсії та фінансову допомогу. Таким чином іноземці допомагають латати діру у пенсійній системі Польщі" – йдеться в повідомленні.
Варто дододати, що минулого року цей показник був у півтора рази меншим - всього 270 тисяч наших громадян робили подібні внески.
Крім українців, найбільше внесків сплачують білоруси – 29,5 тисяч, в’єтнамці – понад 8 тисяч, молдовани – 7,6 тисяч, китайці та індійці – по понад 5 тисяч, румуни та грузини.
У той же час польські експерти зазначають, що таким чином роюочі мігранти легалізують своє перебування в чужій країні.
Нагадаємо, експерти проаналізували та порівняли ринок праці в Європі. Так, згідно останніх даних, Чехія лідирує серед країн ЄС за кількістю вакансій. Так, якщо в середньому в ЄС у другому кварталі 2018 року кількість незайнятих робочих місць склало 2,2%, у Чехії цей показник зріс до 5,4%. Варто зазначити, що це найшвидший ріст серед усіх країн союзу.
Як повідомляв Знай.ua, стало відомо, як українці отримують карту поляка і що вона дає. За останній рік карту поляка отримало понад сто тисяч наших співвітчизників і ця цифра невпинно росте.
Також Знай.ua писав, що у той час, як український робітик став все більш затребуваним у Європі, поступово змінюються на краще і умови працевлашьування.