Директор приватного дитячого садка «Лелека», розповіла порталу Clutch про ключові моменти профілактики кору та вакцинації дітей в сучасному освітньому закладі.

Алла Іванівна Белісова, директор приватного дитячого садка «Лелека»

Слід почати з того, що дана тема є досить делікатною, адже кожна людина, а відповідно і кожен батько має право сам вирішувати, вести дитину в садок чи ні, прищеплювати чи утриматися. Ми, як вихователі і люди, які обома руками «за» здоров'я дітей, робимо все можливе, щоб запобігти зараженню дітей. На щастя, нам це непогано вдається, адже на даний момент, в нашому дитячому садку не було зафіксовано жодного випадку захворювання на кір.

Про щоденні заходи профілактики

Популярні новини зараз
Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті
Показати ще

Наші вихователі все розписалися під наказом, який говорить, що вони будуть перевіряти діток щоранку. Приймати їх з рук батьків з супутніми питаннями: як дитина спала, чи немає у неї температури або інших скарг. Також наша штатна медсестра регулярно перевіряє дітей протягом дня. У таку перевірку входить: стан шкіри до і після сну, при необхідності вимірювати температуру тіла і т. д. Два рази на тиждень діток оглядає лікар-педіатр, дає рекомендації.

З приводу дезінфекції, ми всі чудово розуміємо, що така інфекція, як кір передається повітряно-крапельним шляхом. Тому заходи, які ми регулярно вживаємо, щоб уникнути проникнення хвороб - це наскрізне провітрювання і ультрафіолетове опромінення приміщення. Більше ніяких специфічних заходів не проводиться.

Про відвідуваності дітей, в зв'язку зі сформованою ситуацією в країні

Діти, у яких вдома маленькі братики і сестрички тимчасово не відвідують дитячий садок. І ми це прекрасно розуміємо, адже батьки, турбуючись про маленького організмі, що росте, не хочуть, щоб старша дитина «принесла» якусь інфекцію. Батьки таких дітей самі написали заяви про відмову. Всі інші відвідують садок, як і раніше.

З приводу заходів з боку держави

На сьогоднішній день, розпорядження про те, що діти без щеплень не можуть відвідувати заняття немає. Все це залишено на розгляд директорів шкіл і дитячих садків. Наприклад, якщо є випадок захворювання, тоді директор приймає рішення про закриття класу на карантин. Поки чіткої дати не призначено, ми не в праві примушувати батьків не ходити в дитячий сад, адже це є порушенням конституційних прав.

Проте, щоранку до 10 годин, ми даємо зведення в департамент освіти про те, скільки дітей відсутні і з яких причин. Всі ці дані ми збираємо щодня. Якщо так трапляється, що хворих дітей понад норму, тоді вищі органи беруть рішення на державному рівні про карантин або якісь додаткові заходи.

Про щеплення

Звичайно, багато батьків дуже налякані цією ситуацією з кором. Ми, в свою чергу, переглянувши всі медичні карти, допомагаємо визначити, яким дітям потрібно провести ревакцинацію і повідомляємо про це їм. Також нашими фахівцями регулярно розміщується доступна інформація про те, що необхідно робити щеплення, про саму хворобу і її ознаках.

Ми провели бесіду з співробітниками, щоб вони могли пояснити батькам про специфіку роботи імунолога. Адже у багатьох дорослих, в зв'язку з особистими обставинами, дані про вакцинацію могли не зберегтися. Ми пояснюємо куди і навіщо потрібно звернутися, щоб отримати максимально точну і кваліфіковану допомогу. З приводу дітей я повторюся, у всіх є картки, де записано кому, що і коли робили. Плюс до всього, ми проводимо професійні бесіди з батьками, у яких дітки все ще не щеплені.

Все ж не варто забувати про те, то питання вакцинації - хворе місце не тільки для батьків, але і для нашої держави. Так як у нас великий відсоток іногородніх сімей, у них просто немає доступу до державних медичних установ, а в багатьох приватних клініках специфічна вакцина від кору відсутній. Всі ми знаємо, що для цього потрібна прописка, реєстрація, які займають чимало часу у і без того постійно зайнятих дорослих.

У будь-якому випадку, ми працюємо за принципом: проінформувати батьків і зробити все можливе, щоб захистити дітей.

Контакти дитячого садка «Лелека»

Київ, Оболонський район, проспект Героїв Сталінграда 10 Б

+380 97 211 0230

Сайт

Нагадаємо, чим годують наших малюків у дитячих таборах і школах.

Раніше Знай.ua повідомляв, хто відповість за брак підручників в Україні.

Також Знай.ua писав, гніздо "русского міра" засікли в школі під Києвом.