Стало відомо, яким буде курс іноземних валют за даними Національного банку України (НБУ) в четвер, 27 вересня. Порівняно з показниками у середу, 26 вересня, гривня не зміцнилася в своїх позиціях, її показник - 28,14 за долар. Про це повідомляє прес-служба офіційного регулятора.

Офіційний курс валют НБУ на 27 вересня

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

100 доларів США – 2814.2843 гривні;
100 євро – 3303.1255 гривні;
10 російських рублів – 4.2797 гривні.

Як видно з цими показниками, євро знизився в ціні ще на 1 копійку, а вартість російського рубля з середи збільшилася на 1 копійку. Крім того, долар подорожчав на 8 копійок.

Тим часом українська гривня не просто повільно втрачає позиції на фінансовому ринку, вона офіційно визнана однією з десяти найбільш ризикованих валют у світі. Про це на сторінці "Dubinsky.pro" в Facebook написав журналіст Олександр Дубинський.

Спираючись на дані інвестиційного банку Nomura, він стверджує: така ситуація точно не на користь держави, вона може викликати колапс у всіх сферах економіки.

"Українська гривня - в десятці найбільш ризикованих, обвал яких по відношенню до світових валют може статися абсолютно в будь-який час. Що це означає? Вкрай високі ризики раптової девальвації, пов'язані з відомими всім фактами: дефіцит платіжного балансу, відплив капіталу, високе боргове навантаження і відсутність підтримки МВФ. Публікація індексу Nomura тільки прискорить, це сигнал усім спекулятивним інвесторам - на вихід. Скоро зліт", - говорить Дубинський.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд оприлюднив економічний прогноз для України на найближчі 5 років. За версією експертів, ВВП на душу населення зросте на 50%.

Як повідомляв портал Знай.uа, за прогнозами експертів під кінець року вартість бензину А-95 в Україні зросте на 60 копійок/літр.

Також портал Знай.uа писав, що курс долара на прийдешній рік в Україні буде на рівні 29,4 гривень. Такий прогноз Кабінет Міністрів заклав у проект держбюджету-2019.