Інноваційна компанія Swift завершила тестування оновленої платіжної платформи GPI і похвалився першими результатами. Про це повідомили в прес-службі компанії. Передає Хвиля.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк розповіли в компанії, у новій системі 50% всіх транскордонних операцій з переказу коштів між контрагентами проходять протягом 30 хвилин.
А максимальна швидкість була зафіксована під час проведення між сінгапурським і австралійським банками: гроші зарахували на рахунок одержувача через 9 секунд після відправлення.
Між більш віддаленими країнами операції проходили не так швидко. Наприклад, з Китаю в Сідней самий шустрий платіж йшов 18 секунд. Хоча і цей результат є шокуюче швидким.
Адже досі транскордонні платежі в середньому зараховувалися протягом доби. В цьому сенсі навіть півгодинна транзакція є серйозним проривом.
Як пояснив фінансовий аналітик Василь Невмержицький, час проходження платежу є дуже важливим параметром. Кожні 10 хвилин прискорення здатні заощаджувати мільйони доларів у масштабах планети.
Так експерт відзначає, що затримки обмежують оборотність капіталу, пов'язані з витратами на обслуговування залученого ресурсу, транспорту і логістики.
Swift вдалося значно прискорити міжнародні проводки, завдяки розширюється переліку підключених до системи банків і високої автоматизації. Проте, експерти відзначають, справа не тільки в нових технологіях.
Невмержицький підкреслює, величезна перевага Swift GPI полягає в можливості контролювати проходження платежу на всіх етапах, що значно звужує можливості банків-посередників притримати гроші під виглядом, наприклад, проведення додаткової перевірки.
Але варто відзначити, що в Україні не всім підприємцям доступні блага високих фінансових технологій. А український бізнес може тільки мріяти про те, щоб їх платежі проходили за півгодини. Проблема в тому, що поки, з 81 платоспроможних банків до Swift GPI підключився тільки Ощадбанк.
Але і тут, кажуть експерти, платформа поки тільки тестується. Хоча, наприклад, материнські структури українських фінустанов досить давно використовують систему в Європі і по всьому світу.
Все ж до неї підключені понад 165 банків з 200 держав.
Нагадаємо, власники карток Приватбанку можуть скористатися новим і легким платіжним інструментом - Apple Pay.
Як повідомляв портал "Знай.uа", український стартап став одним з кращих в світі.
Також "Знай.uа" писав, в Приватбанку порахували, скільки українці щомісяця витрачають в інтернеті.