Скасування прописки в Україні була однією з основних вимог Європейського Союзу для введення безвізового режиму ще кілька років тому. Але сьогодні ми бачимо зовсім інше.

Ще у 2003 році депутати ухвалили закон, яким формально скасували прописку. Але на практиці її просто перейменували в "реєстрацію місця проживання" і встановили, що для такої реєстрації достатньо подати заяву без будь-яких підтвердних документів.

Проте в українських реаліях все виявилося набагато складніше. Така прописка стала життєво необхідною буквально у всіх органах: в ЦВК - для визначення списків виборців, постачальникам комунальних послуг - для нарахування плати за опалення, військкомату - для здійснення військового обліку.

Але зрештою Верховна Рада вирішила відмовитися від практики реєстрації місця проживання.

Популярні новини зараз

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Перероблена пацанка Покрищук налякала чоловіків "біцухою": "Не туди вставили"

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

Показати ще

Що зміниться?

Щоб зробити систему простою, запровадять декларативну реєстрацію замість інституту прописки. Для цього не потрібно збирати купу довідок, все будується на повній довірі до громадянина.

Щодо права власності, прописана людина не матиме жодного права на квадратні метри в будинку чи квартиру, де прописана.

Штрафи

Санкції закон також передбачає. Реєстрація повинна здійснюватися за згоди власника будинку/квартири. Якщо людина прописалась без відома господарів, їй загрожує штраф у 2 тисячі гривень.

Автори законопроекту переконують, що громадяни підтверджуватимуть місце проживання лише в окремих випадках, зокрема, це стосуватиметься військовозобов’язаних та боржників.

Нагадаємо, тепер українці можуть зареєструватися за місцем проживання не виходячи з дому, запрацював сервіс прописки онлайн.

Як повідомляв раніше Знай.ua, нова система реєстрації за місцем проживання має багато "підводних каменів".

Також Знай.ua писав, що українці скаржаться на біометричні паспорти, які виявились паскою для багатьох. З якими проблемами зіткнулись власники нових ID-карток.

Дивіться: Що таке електронний підпис та кому він потрібен в Україні