Сьогодні в Україні зарплати "в конвертах" - звична справа. Звісно ж нелегальна праця знижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Спеціалісти нагадали, чим ризикують українці, працюючи не за "трудовими".

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки й для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, – права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності.

зарплата в конверті

Громадяни також втрачають пенсійний стаж та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи.

Таким чином, працівник залежить лише від свого роботодавця, а у випадку чого, держава не зможе захистити.

Популярні новини зараз
Ціни на картоплю впали, але українців попереджають: викопування знизилося, ціна сягає 17 гривень США вдарять по росії у відповідь на застосування ядерної зброї: Зеленський заочно "поховав" диктатора Українці масово скаржаться на затримку пенсій: ПФУ намагається пояснити ситуацію Українцям нададуть грошову допомогу у розмірі 10 пенсій: хто отримає
Показати ще

Крім того, для роботодавців, які не бажають оформити працівників, чекає суворе покарання та чималі штрафи.

За працівника без трудової роботодавцю загрожує штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500–17000 грн.), який збільшується в разі повторного порушення.

А за несплату внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування штрафи передбачені вдвічі більші.

Трудовий стаж. Змінилась система нарахування

Згідно з новим пенсійним законодавством, час виходу на заслужений відпочинок залежить тільки від розміру страхового стажу.

Однак не все так просто. За словами експертів, є кілька видів трудового стажу. Сюди входить не лише стаж, який виразховується з трудової книжки, але й страховий - тобто щомісячні внески.

Нагадаємо, в Кабміні назвали нові пенсії в Україні, щоправда, схоже, що суми взяли з паралельної реальності.

Як раніше повідомляв Знай.ua, Державна поштова служба "Укрпошта" з 1 січня 2019 року припиняє здійснювати доставку пенсій українським громадянам та має намір закрити до 7 тисяч відділень у селах. Причиною тому є відмова уряду встановити вигідний тариф для переводу соцвиплат.

Раніше портал Знай.ua писав, що українцям нагадали, хто наступного року отримає соцвиплати та що для цього потрібно.