Стало відомо, що процес монетизації субсидій українцям по оплаті житлово-комунальних послуг запуститься з 1 січня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів, передає «Хвиля».

В уряді уточнили, що монетизацію планується провести в декілька етапів. Перший з них стартує в перший день наступного року.

«Це дуже серйозний процес, який буде проходити вперше. Частини домогосподарств, а це 1,3 мільйонам, ми вже виплачуємо зекономлені кошти. У середньому вийшло по 600-700 гривень кожному господарству. Наступний етап — переведення всіх на особові рахунки. Саме туди будемо направляти доплату держави за оплату житлово-комунальних послуг, а вже звідти кошти повинні потрапляти до теплопостачальних підприємств і інших постачальників комунальних послуг», — цитує слова прем'єр-міністра України прес-служба Кабміну.

На думку Володимира Гройсмана, процес монетизації субсидій потрібно провести до осені 2019 року — до настання наступного опалювального сезону.

Раніше повідомлялося, що з початком опалювального сезону в Україні підняли ціну на газ. Тим громадянам, хто не може самостійно оплачувати таку непідйомну комуналку, уряд надає знижку у вигляді субсидій, а тим, хто не встиг її отримати - компенсує витрати.

Наголошується, що кошти відшкодують, навіть якщо сім'я подасть документи в листопаді або грудні, і незалежно від виду опалення: централізованого теплопостачання, індивідуального газового або електро опалення. Тобто держава відшкодує комунальні витрати родини за два місяці.

Нагадаємо, що українці з острахом чекають нових платіжок, а потім і підвищення тарифів на тепло і гарячу воду.

Як повідомляв портал Знай.uа, киян у листопаді залишать без субсидій. У нових платіжках не з'явиться розмір нарахування знижки через збій у програмі "Житлові субсидії" та у зв'язку з внесеними змінами до порядку призначення пільг.

Також портал Знай.uа писав, що з першого листопада на українців чекає цілий ряд змін і нововведень, більшість з яких боляче вдарить по сімейному бюджету і додасть головного болю.