Намісник Почаївської Лаври митрополит Володимир Мороз закликає прихожан готуватися до фізичного захисту святині.

Депутати Тернопільської облради звернулись до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням забезпечити цілодобову охорону Почаївської Свято-Успенської лаври, оскільки місцевий митрополит Володимир Мороз звернувся до пастви з закликом готуватися до фізичного захисту святинь. Про це повідомляє видання "Уніан".

За словами депутатів, готуючись до об'єднання УПЦ КП і УАПЦ, "окремі структури" розпалюють міжконфесійну ворожнечу і загострюють суперечки навколо юридичної приналежності Лаври."Додаткового занепокоєння додало звернення намісника Свято-Успенської Почаївської Лаври митрополита Володимира Мороза, який, посилаючись на погрози "розправою »над ченцями, оприлюднив прохання до парафіян підготуватися до фізичний захист святині.

Розміщення в мережі Інтернет та поширення серед громадян недостовірної інформації про плани силового захоплення культового об'єкту призводить до масової штучно створеної паніки, яка в перспективі може відбитися в протиправній діяльності », - йдеться у зверненні.

Таким чином, на думку парламентаріїв, святиня повинна 24 години на добу бути під охороною Нацгвардії. Крім того, Міністерство юстиції та місцеві відділення СБУ і ГПУ повинні дати оцінку факту незаконної реєстрації права користування на 6 споруд Свято-Успенської Почаївської лаври, що відносяться до пам'ятки архітектури національного значення. Відповідне рішення нещодавно ухвалено реєстратором КП «Струсовський», ніж була забезпечена оренда лаври для УПЦ МП до 2052 року.

Популярні новини зараз

Андрій Макаревич з "Машины времени" зізнався у коханні до Львова: "Місто-перлина"

Go_A без вокалістки втратили перше місце на "Євробаченні 2021", Росія обігнала

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Нагадаємо, Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет прокоментував долю церковного майна після отримання Томосу УПЦ. За його словами, вся нерухомість Московського патріархату, включаючи Києво-Печерську та Почаївську лаври, перейде у власність УПЦ.

Як повідомляв портал "Знай.ua", речник УПЦ КП розповів, що після того, як Київський патріархат отримає автокефалію, під його крило перейде майже половина "московських" парафіян.

Також "Знай.ua" писав, Синод Вселенського Патріархату зняв анафему (відлучення від церкви) з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія і визнав їх канонічними.