Питання знесення "хрущовок" та альтернатива житла тим, хто позбувся квартир, потребує грамотного врегулювання.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це висловився юрист з нерухомості Георгій Валієв, - пише "Сьогодні".
У питанні знесення старих будинків, в тому числі і т.зв.. "хрущовок", та будівництва сучасних багатоповерхівок одним з головних каменів спотикання є згода всіх мешканців. І навіть незважаючи на бажання більшості власників квартир отримати нове житло, право окремих людей, які хотітимуть зберегти свою поточну житлоплощу, гарантує закон.
За словами експерта, якщо виникають подібні випадки, то такі рішення в кінцевому рахунку прийматиме суд.
"Тут норми (законодавства – Ред.) суперечитимуть одна одній. Є обґрунтованість права власності на квартиру, і вона досить сильна. Без судового рішення якоїсь загальної практики не буде. На мою думку, місто упреться в необхідність підкріплення своїх дій судовими рішеннями. А якою буде судова практика – поки невідомо", – вважає Валієв.
До того ж, за словами юриста, мешканці, які бажають оримати нове житло, не мають права тиснути на сусідів. Вони не можуть розпоряджатися будинком, у їх власностілише їх квартрра. Томі покращити свої житлові умови можуть лише за свій рахунок: продати одне, купити інше.
За словами експерта, питання знесення і спорудження нових житлових будинків, переселення мешканців завжди були і будуть непростою дилемою. І вирішити кожну з них можна буде лише за допомогою розумного врегулювання ситуації місцевою владою.
Нагадаємо, українцям приготували новий вид субсидій.
Як повідомляв портал Знай.ua, українцям пояснили, як вичислити квартирних аферистів.
Також Знай.ua писав про те, що громадянам пояснили переваги нового закону про кредит на житло.
Дивіться: Знесення хрущовок. Що запропонують українцям