Міністерство соціальної політики України має намір посилити підтримку соціально незахищених верств населення.

Про це повідомляє "Хвиля".

Так, міністерство планує ініціювати запровадження житлових субсидій на оплату внесків зі встановлення, обслуговування та заміну лічильників.

Крім того у рамках запропонованого проекту розглядається можливість розширення субсидій, які надаються для споживачів комунальних послуг у багатоквартирних будинках при відповідних індивідуальних договорів, а також на покупку газу і твердого та рідкого пічного побутового палива.

Популярні новини зараз

Ті самі кадри з Тіною Кароль, коли зірка вийшла на сцену після новини про загибель коханого: "Це не кінець..."

Руслана Лижичко готується до поповнення у сім'ї? 48-річна співачка захотіла потішити чоловіка своєю маленькою копією

Зірка "Вагітна в 16" трагічно пішла з життя, через 4 місяці після загибелі коханого: "Пам'ятайте і моліться..." 

Юну вчительку молодших класів забили під час пробіжки, тужить вся школа: "Школярі спустошені"

Показати ще

Програма субсидій затверджена проектом наказу "Про внесення змін до форми Заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії", який поданий на розгляд уряду.

Разом з тим варто відзначити, що наступного літа слід чекати різке підвищення електроенергії. Так, ціна за світло для населення може зрости одразу в 1,5 рази.

Чинний тариф покриває лише 50% економічно обґрунтованої вартості "струму". Після відкриття ринку тарифи будуть визначати попит і пропозиція.

Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) наразі тарифи для громадян не переглядає, а от для підприємств вартість регулярно зростає.

Втім, за словами чиновників, утримувати таку ситуацію вдасться лише до липня 2019-го, коли відбудеться запуск ринку енергетики. А потім почнеться здорожчання і для побутових споживачів.

Тоді громадяни самостійно зможуть обирати постачальників послуг, а підприємства будуть конкурувати, пропонуючи вигідніші тарифи. Прийдешній різкий стрибок тарифів визнають і в профільній комісії, і в Міненерго.

Глава НКРЕКП Оксана Кривенко повідомила, що електроенергія для населення могла б коштувати близько 1,85 грн за кВт*год. При цьому українці за перші 100 кВт*год платять всього 0,9 грн, а за кожен наступний - 1,68 грн.

Міненерго запропонувало вводити ринкові умови поступово, щоб згладити очікуваний стрибок. Для цього хочуть запровадити спеціальні зобов'язання і на перехідний етап зобов'язати постачальників "струму" продавати електроенергію населенню за нижчими цінами.

Нагадаємо, коли і на скільки піднімуть виплати українським героям.

Як повідомляв "Знай.ua", хто найбільше заробляє на тарифах.

Також "Знай.ua" писав, що ціна на газ для України побила всі рекорди, озвучено суму.

Субсидії 2018: як отримати, хто має право і як будуть стежити за шахраями