Доступ до Scopus отримали 135 освітніх закладів, доступ до Web of Science — 105, повідомляє прес-служба Міносвіти.

Указ про розподіл підписок підписаний 8 листопада, пише Хвиля.

"Влітку ми оголосили відбір для вузів і наукових установ МОН другий цикл передоплати за кошти держбюджету у Scopus і Web of Science. Щоб отримати доступ, заклад повинен був відповідати ряду критеріїв. Загалом нам надійшло 148 заявок, з яких 13 — не від наших установ. З 135 заявок від установ МОН більше 100 отримали високі бали і право підключення відразу до обох баз. Для порівняння — у минулому році лише 29 установ отримали доступ і до Scopus, і в Web of Ѕсіепсе", — розповів генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Університет Шевченка
Університет Шевченка

Популярні новини зараз
Олексій Данилов пояснив, чому оточення путіна вже готове до повалення За скільки днів можна заробити на новий iPhone 2022 в Україні: красномовніше, ніж індекс борщу Росіяни тікають із країни на самокатах, а жінки закликають їх їхати помирати: "Це не чоловіки" Цього в жодному разі не можна робити восени у саду: головні помилки, які загрожують урожаю
Показати ще

Крім київських вузів, доступ до наукових баз отримали навчальні заклади в містах Кривий Ріг, Мукачево, Краматорськ, Бердянськ, Глухові, Кам'янець-Подільському, Умані та інших.

За правилами підключення установа, що отримала доступ, зобов'язана надавати його в комп'ютерних залах своїх бібліотек всім бажаючим незважаючи на те, які установи вони представляють.

У той же час Міносвіти уважно стежить за тим, як вузи використовують підключені бази. За перший рік підключення відзначили позитивну динаміку українські вчені стали в п'ять разів частіше користуватися цими базами.

У наступному році Міносвіти планує забезпечити підписку не тільки для своїх вишів і наукових установ, але й для інших закладів — підпорядкованих НАН, галузевим академіям, Моз, МВС, Міноборони та інших.

Web of Science - пошукова платформа, що об'єднує реферативні бази даних публікацій у наукових журналах і патентів, у тому числі бази, що враховують взаємне цитування публікацій. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

Нагадаємо, Кабмін придумав секретне "покращення", але українці все дізналися і оніміли від шоку.

Як повідомляв Знай.uа, нарахування субсидії: як платити за комуналку, поки чекаєте пільг.

Знай.uа писав, Україна дістала останній козир, в Кремлі неабияк намокли.