Фінансові експерти занепокоєні ситуацією, яка останнім часом склалася на валютному ринку України, адже обмінники та банки масово заполонили фальшиві гроші.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це пишуть ЗМІ із посиланням на відповідні коментарі фінансових експертів.
У повідомленні йдеться, що п'ята частина тіньових коштів в країні — це підроблені купюри. Найчастіше аферисти підробляють гривні великих номіналів — 200 і 500 купюри.
За словами фінансового експерта Василя Невмержицького, найбільше підробляють саме українську валюту.
"Підробляти купюри номіналом 5, 10, 20 і навіть 50 грн немає жодного сенсу. Інфляція і девальвація зробили свою справу. Навіть якщо ви зазирнете у гаманець до людини, що розплачується на касі в магазині, то побачите, що зазвичай люди з собою вже носять купюру у 200, 500 грн", — розповів Невмержицький.
А ось потрапляють в Україну фальшиві гроші різними шляхами. Якщо говорити про великі поставки, то, за словами експерта Олексія Куща, приходять вони з третіх країн, причому виготовляють їх промисловим способом.
"Тому такі купюри досить якісні і відрізнити їх досить важко. У 2014 році у нас був навіть невеликий сплеск, коли такі гроші надходили з непідконтрольної частини Донбасу. Але ця хвиля досить швидко спала", — розповідає експерт.
Окрім того, невеликими партіями фальшивки надходять в Україну і поштою. Наприклад, у Реєстрі судових рішень є кілька справ, які свідчать про такий спосіб переправлення.
Так, житель Львівської області через відділення пошти отримував бандеролі з фальшивими грошима — євро і доларами.
А ось житель Чернівців налагодив цілу систему постачання фальшивої валюти з Італії. У цій країні він познайомився з місцевою мафією. Для них в Україні підшукував клієнтів, які готові були за півціни купити підроблені гроші.
Збувають фальшивки переважно у тіньовому бізнесі. Ними дають хабарі, розплачуються за товари і послуги, можуть і неофіційну зарплату такими грошима виплачувати.
Такі купюри збувають там, де крутиться велика готівка.
"Продовольчі ринки, авторинки, при купівлі-продажі нерухомості теж можуть збути підробку", — резюмує експерт.
Нагадаємо, громадянин Японії намагався обміняти гроші в одному з валютних обмінників у центрі Києва і нарвався на грандіозний обман.
Як повідомляв раніше Знай.uа, одіозний нардеп, заступник лідера Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий втрапив у міжнародний скандал.
Також Знай.uа писав про те, що скандал із фальшивими євро, якими намагався розрахуватися у Чехії нардеп від Радикальної партії та заступник Олега Ляшка Андрій Лозовий, продовжує обростати новими подробицями.