Близько 68 тисяч українців отримують житлово-комунальні субсидії за кількома адресами. Про це повідомляє «Хвиля», посилаючись на заяву заступника міністра фінансів Юрія Гелетія.

«Перевірки отримувачів житлово-комунальних субсидій протягом січня-вересня 2018 року показали, що понад 68 тис. осіб отримують кілька субсидій за різними адресами. Або інший приклад – громадянин купив автомобіль Mercedes-Benz вартістю понад 1,3 млн грн і оформив субсидію на 2 тис. грн» – повідомив Гелетій у вівторок, 20 листопада.

Як з'ясувалося, Міністерство фінансів з початку цього року направило близько 7,5 млн рекомендацій про перевірку достовірності інформації, яку подали отримувачі субсидій, завдяки чому вдалося уникнути неефективного використання 5,9 млрд грн. Також верифікація сприяла поверненню 46,5 млн грн бюджетних коштів.

«Проводячи верифікацію, Мінфін ніяк не втручається в особисте чи сімейне життя громадян. На сьогодні відомство працює з даними, отриманими до 11 жовтня 2018 року на основі поточних нормативно-правових актів», – пояснює заступник міністра.

Популярні новини зараз

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Новий прожитковий мінімум: скільки українці почнуть отримувати пенсій, зарплат та соцвиплат з 1 грудня

7 днів вихідних для тисяч українців – від Кабміну вимагають офіційно затвердити новий робочий графік 

В Україні втричі виростуть ціни на олію, експерти підрахували, скільки коштуватиме найважливіший продукт після хліба

Показати ще

«Ми вдячні народним депутатам, які ініціювали зміни до Бюджетного кодексу з урахуванням нещодавнього рішення Конституційного суду. Для комплексного врегулювання питань щодо проведення верифікації Мінфін вже розробив і подав на розгляд Кабінету міністрів проект закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Процес верифікації субсидій триває, оскільки він в інтересах як платників податків, так і одержувачів державної допомоги», — зазначив Гелетій.

При цьому в повідомленні зазначається, що Мінфін завершує впровадження автоматизованої інформаційно-аналітичної платформи, яка значно підвищить оперативність, якість та прозорість процесу верифікації.

Нагадаємо, що декларування доходів при призначенні субсидій - необхідна умова для українців, що працюють за кордоном.

Як повідомляв портал Знай.uа, після стрибка ціни на блакитне паливо на 23,5% на житлово-комунальні послуги підвищаться і тарифи.

Також портал Знай.uа писав, що Мінсоцполітики надало українцям доступ до Єдиного державного реєстру одержувачів житлових субсидій.