В 2018 році кількість вилучених з обігу підроблених гривневих банкнот зменшилася майже на третину, а в грошовому вираженні підробок стало на 48% менше. Про це розповіли у державному регулюванні.

Як заявляють в регуляторі, якщо порівняти показники з минулим 2017 роком, то на 1 млн шт. справжніх гривневих банкнот припадало близько 3,6 шт. підроблених. В той час, як в країнах, які входять до складу Європейського Союзу, за підсумками того ж року цей показник становив приблизно 69 шт. підроблених банкнот євро.

Згідно зі статистикою, яку надав НБУ, переважна кількість (98%) вилучених з обігу за поточний рік підроблених гривень припадала на банкноти чотирьох номіналів:

Популярні новини зараз

Українців не впустили на матч Євро-2020 в Бухаресті з Кримом на прапорі: "Спірна територія"

Колишню дружину Дзідзьо Slavia завалив квітами таємний шанувальник: "Хлопчик подарував"

"Більше нічого показати": "Холостяк" Заливако розсунув ноги біля Анни Богдан

Красуня Боржемська в спокусливій позі змусила Узелкова кусати лікті: жінка-кішка

Показати ще
  • 500 грн. (45% від загальної кількості вилучених підробок).
  • 100 грн. (28%).
  • 50 грн. (15%).
  • 200 грн. (10%).

Але якщо порівнювати з 9 місяцями 2017 року, то можна зафіксувати незначне зростання кількості вилучених підроблених банкнот номіналом 100 грн. (на 17%), 200 грн. (на 13%). В НБУ також зазначили, що фальшивки номіналом 500 і 20 гривень, стало в два рази менше.

50-гривневі підроблені купюри траплялися національному регулятору в поточному 2018 році на 24% рідше, ніж роком раніше.

Що стосується іноземної валюти, то більшість вилучених з обігу підроблених банкнот протягом 9 місяців 2018 року це:

  • долари США (79,1% від загальної кількості вилучених підроблених банкнот іноземної валюти).
  • євро (16,6%).
  • російські рублі (4,2%).
  • фунти стерлінгів (0,1%).

При цьому наголошується, вже традиційно, найчастіше зловмисники "штампують" купюри номіналом 100 доларів США, 50 і 200 євро та 5000 російських рублів.

Варто відзначити, що в госрегуляторы заспокоїюють українців, так як в нашій країні особливих проблем з фальшивками немає. А більша частина підроблених гривень в країні настільки низької якості, ы таку фальшивку може визначити навіть дитина.

У свою чергу в НБУ зазначили, якщо ви помітили купюру сумнівної якості, яка викликає у вас підозру, то сміливо звертайтеся в банки, "підозрювану" купюру направлять на перевірку регулятору.

Якщо ж з грошима все гаразд, клієнту замінять стару купюру свіжою. Однак підроблені банкноти будуть вилучатися без компенсації їх вартості.

Нагадаємо, громадянин Японії намагався обміняти гроші в одному з валютних обмінників у центрі Києва і нарвався на грандіозний обман.

Як повідомляв портал "Знай.uа", скандал з фальшивими євро, якими намагався розрахуватися в Чехії нардеп від Радикальної партії і заступник Олега Ляшка Андрій Лозовий, продовжує обростати новими подробицями.

Також "Знай.uа" писав, доларів стало менше: експерти пояснили, що буде з курсом до кінця року.