У Польщі бачать реальну загрозу переїзду український трудових мігрантів до інших країн ЄС, у тому числі до Німеччини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Хвиля".
Зокрема, уряд країни вже встиг підготувати два нових проекти, які допоможуть переконати українців залишитись саме у Польщі.
Наразі вже відомо, що мова йде про створення онлайн-платформи partnerstwo.инфо, якою будуть користуватись робітники та роботодавці. Відзначається, що платформа допомагатиме адаптації українців у Польщі.
Другий проект - це створення «гарячої лінії», де українці зможуть отримати допомогу від фахівців Асоціації правового втручання (Stowarzyszenie Interwencji Prawnej).
Крім того відомо, що уряду країни також запропонували змінити систему плацевлаштування іноземців, у тому числі українців. місцевій владі запропонували скасувати поточні обмеження у процедурі видачі дозволів, які роблять іноземця залежним від роботодавця і від займаної посади. Також варто ввести стимули для легальної роботи
Крім традиційного сезонного фактора, на зменшення кількості українських працівників у Польщі вже від січня наступного року можуть вплинути і зміни у правилах працевлаштування у Німеччині громадян з-поза меж ЄС.
Німецька влада активно працює над спрощенням умов міграції для фахівців, які відповідають певним критеріям і мають достатній рівень володіння німецькою.
Вже зараз частина українських працівників з Польщі переорієнтувалася на Чехію і Словаччину, де платня є вищою. Однак з Нового року все може змінитися і в цих країнах.
Із посиланням на результати останнього дослідження, проведеного агенцією Work Service, видання припускає, що у разі, як працевлаштування у Німеччині буде лібералізовано, туди можуть поїхати до 60% українців, які нині працюють у Польщі.
"Це величезна загроза польській економіці. Протягом двох-трьох місяців дефіцит персоналу збільшиться з 156 тисяч до понад півмільйона вакансій", – цитує Rzeczpospolita Кшиштофа Інглота, керівника Personnel Service.
Серед можливих нових маршрутів, крім Німеччини, спеціалісти називають і Чехію, яка манить українських заробітчан.
Втім, очевидно, це більше стосуватиметься кваліфікованих працівників. А опитування покаують, що понад 70% працівників у Польщі виконували просту роботу, яка не потребує спеціальної вищої світи.
Нагадаємо, українцям запропонували боротися за надбавку до зарплати.
Як повідомляв "Знай.ua", українця в Польщі затягли в суд через тризуб.
Також "Знай.ua" писав, що "Країна свободи" відкрила двері для українців
Чим загрожує масова трудова міграція - спеціаліст ринку праці Катерина Криворученко