У Польщі бачать реальну загрозу переїзду український трудових мігрантів до інших країн ЄС, у тому числі до Німеччини.

Про це повідомляє "Хвиля".

Зокрема, уряд країни вже встиг підготувати два нових проекти, які допоможуть переконати українців залишитись саме у Польщі.

Наразі вже відомо, що мова йде про створення онлайн-платформи partnerstwo.инфо, якою будуть користуватись робітники та роботодавці. Відзначається, що платформа допомагатиме адаптації українців у Польщі.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, хто догодив їй краще, ніж Еллерт: "Ми дивимося в одному напрямку"

Модельєр Андре Тан назвав справжніх "убивць стилю" для жіночих ніжок: "Вони вкорочують вам…"

Джамала поскаржилася на відпочинок у Єгипті: "Зранку - кофта. Ввечері - куртка"

Що сталося з героями серіалу "Кадетство": Соболєв безслідно зник, а Синіцин "посунув" Малахова

Показати ще

Другий проект - це створення «гарячої лінії», де українці зможуть отримати допомогу від фахівців Асоціації правового втручання (Stowarzyszenie Interwencji Prawnej).

Крім того відомо, що уряду країни також запропонували змінити систему плацевлаштування іноземців, у тому числі українців. місцевій владі запропонували скасувати поточні обмеження у процедурі видачі дозволів, які роблять іноземця залежним від роботодавця і від займаної посади. Також варто ввести стимули для легальної роботи

Разом з тим варто відзначити, що Польща кусає лікті, адже більшість українських заробітчан збираються залишити країну та їхати до нової. Німеччина пропонує більш вигідні умови праці.

Крім традиційного сезонного фактора, на зменшення кількості українських працівників у Польщі вже від січня наступного року можуть вплинути і зміни у правилах працевлаштування у Німеччині громадян з-поза меж ЄС.

Німецька влада активно працює над спрощенням умов міграції для фахівців, які відповідають певним критеріям і мають достатній рівень володіння німецькою.

Вже зараз частина українських працівників з Польщі переорієнтувалася на Чехію і Словаччину, де платня є вищою. Однак з Нового року все може змінитися і в цих країнах.

Із посиланням на результати останнього дослідження, проведеного агенцією Work Service, видання припускає, що у разі, як працевлаштування у Німеччині буде лібералізовано, туди можуть поїхати до 60% українців, які нині працюють у Польщі.

"Це величезна загроза польській економіці. Протягом двох-трьох місяців дефіцит персоналу збільшиться з 156 тисяч до понад півмільйона вакансій", – цитує Rzeczpospolita Кшиштофа Інглота, керівника Personnel Service.

Серед можливих нових маршрутів, крім Німеччини, спеціалісти називають і Чехію, яка манить українських заробітчан.

Втім, очевидно, це більше стосуватиметься кваліфікованих працівників. А опитування покаують, що понад 70% працівників у Польщі виконували просту роботу, яка не потребує спеціальної вищої світи.

Нагадаємо, українцям запропонували боротися за надбавку до зарплати.

Як повідомляв "Знай.ua", українця в Польщі затягли в суд через тризуб.

Також "Знай.ua" писав, що "Країна свободи" відкрила двері для українців

Чим загрожує масова трудова міграція - спеціаліст ринку праці Катерина Криворученко