Сьогодні вранці у Софії Київській розпочався Об'єднавчий собор українських православних церков.

Про це офіційно повідомила прес-служба Української православної церкви Київського патріархату.

Наразі вже відомо, що у Софійському соборі присутні церковні ієрархи, священики і миряни. Всі вони представляють три церкви - УПЦ КП, УАПЦ і УАЦ МП.

Відомо, що перші дві вже доволі давно затвердили свою участь у соборі на рівні архієреїв, проте від Московського патріархату присутні лише декілька представників, які на свій страх та ризик згодились будувати нову українську церкву.

Популярні новини зараз
Вручення повістки на вулиці: кому з українців не можуть вручити папірець поза домом, відповідь юриста ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається Наречена Роналду Джорджіна Родрігес не змогла пережити загибель сина: "Це найбільший біль" Введено податок на город – хто і скільки заплатить: дачники та мешканці сіл такого не чекали
Показати ще

Крім того варто відзначити, що важливе зібрання відбуватиметься у Софійському соборі на чолі зі спеціальним представником Веленського патріарха митрополитом Галльським Еммануїлом. Крім того відомо, про присутність двох екзархів Константинополя архієпископа Даниїла та єпископа Іларіона.

За церковними канонами нинішній собор фактично має створити нову церкву та схвалити її статут разом з обранням предстоятеля, який з часом і має поїхати до Вселенського патріарха для отримання Томосу про актокефалію.

Хто братиме участь

Відзначається, що на соборі головуватиме спеціальний представник Варфоломія митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс). Також запрошення на захід отримали всі архієреї Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та УПЦ Московського патріархату.

За попередніми підрахунками на соборі візьмуть участь понад 40 ієрархів УПЦ КП, 14 - УАПЦ та близько 10 представників Московського патріархату.

Вселенський патріарх у своєму запрошенні також вказав, що прийняти участь у соборі також можуть миряни, священики та монахи. Кожен із запрошених ієрархів церков зможе взяти з собою ще двох людей - одного священика та одного монаха чи мирянина.

Що мають ухвалити

На соборі повинні ухвалити ключовий документ для функціонування та роботи новоствореної української церкви. Зокрема, мова йже про регламент та статут церкви. Проект статуту майбутньої української церкви синод Вселенського патріархату схвалив 29 листопада 2018 року.

Вже зараз відомо, що майбутня помісна православна церква не матиме патріаршого статусу і її має очолити митрополит. Після затвердження установчих документів учасники повинні обрати предстоятеля майбутньої церкви.

Експерти не беруться й домі назвати ймовірного переможця голосування. Проте звичанй математичну більшість все ж мають представники УПЦ КП, проте до останнього невідомо, чи відмовився Філарет від балатування на посаду.

Проте серед потенційних кандидатів від КП все ж називають близького до Філарета митрополита Переяславського і Білоцерківського й одночасно патріаршого намісника Епіфанія та митрополита Луцького і Волинського Михаїла, який користується величезним авторитетом серед духовенства.

Нагадаємо, у Вінниці невідомі захопили кафедральний собор.

Як повідомляв "Знай.ua", біля Софії почалася страшна пожежа: фото з центра Києва.

Також "Знай.ua" писав, що вслід за вірянами Київ "окупували" тисячі силовиків.

Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість