Представники Української православної церкви Московського патріархату заявили, що не визнають результати Об'єднавчого собору. Також вони не вважають автокефальну церкву в Україні законною.

Про це стало відомо на позачерговому засіданні священного Синоду УПЦ МП.

"Позачергове засідання священного Синоду було визвано подією, яка вже протягом багатьох місяців турбує наше українське суспільство. Я маю на увазі собор, який названо Об'єднавчим...На цьому соборі було об'єднано дві неканонічні церкви. Тому для Української православної церкви рішення цього зібрання не має ніякого значення", - заявив керуючий справами УПЦ МП Бориспільський і Броварський митрополит Антоній.

За його словами, на позачерговому засіданні священного Синоду було дано оцінку об'єднавчому Собору.

Популярні новини зараз
Мешканці Лиману пообіцяли повернутися та залишили промовисте повідомлення для окупантів: "Пошкодуєте, що не здохли раніше" Головне за ніч, 28 травня: вагітність Мішиної, 50-річні танки росії, нова кицька Тополі, "халява" від Київстар і повернення Херсона Чоловік Корольової Тарзан насмішив американців китайцями: "Заклейте Байдену рот" Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?"
Показати ще

"Священний синод вимушений був ухвалити відповідні рішення відносно двох наших архієреїв, які, незважаючи на рішення архієрейського Собору і священного Синоду, все ж таки взяли участь у зібранні 15 грудня", - додав Антоній.

Йдеться про те, що митрополита Вінницький і Барський Симеона та єпископа Переяслав-Хмельницький Олександра (Драбинко) звільнили зі своїх посад, а також їм заборонили священнослужіння.

Антоній наголосив, що священний Синод прийняв звернення до вірян УПЦ МП, у якому повідомив про своє рішення і закликав помолитися за тих, "хто відійшов у розкол". УПЦ МП продовжує очолювати митрополит Онуфрій.

"Українська православна церква жива, діє і служить своєму народові", - заявив представник УПЦ МП.

Нагадаємо, що предстоятель Православної церкви в Україні митрополит Епіфаній заявив, що після Об'єднавчого собору митрополит Онуфрій буде лише митрополитом Російської православної церкви в Україні.

Як повідомляв "Знай. ua", московський патріархат екстрено зібрав Синод через Єдиної Української Церкви.

Раніше "Знай. ua" писав, що українці жорстко висміяли Онуфрія: прийми співчуття від Януковича