Засновник Insight Equity Holdings та мультимільйонер 53-річний Віктор Весково занурився під воду на субмарині класу "Тритон" вартість $ 48 млн.

Про це повідомляє Guardian.

Наразі вже відомо, що завдяки зануренню він став першою людиною, яка досягла найглибшої точки Атлантичного океану - дна океанічного жолоба Пуерто-Ріко.

Варто відзначити, що задового до занурення Весково заявив, що планує опуститись у найглибші точки п'яти океанів. Останнім часом крім Тихого, Індійського, Атлантичного і Північно-Льодовитого виділяють ще Південний океан - акваторію, навколишну Антарктиді.

Популярні новини зараз

Розлучену Аліну Гросу помітили в компанії 71-річного "байкера": "Знаю його 21 рік"

Українці переходять на літній час: коли, як і що доведеться витерпіти людським нервам

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Ірина Федишин з нескінченними ногами затьмарила інших зірок: "Прем'єра"

Показати ще

Проте відзначається, що "новий" океан немає окреслених кордонів островами чи материками.

У п'ятницю мільйонер досяг дна океанічного жолоба Пуерто-Ріко, що знаходиться на глибині 8376 м.

"Було здорово досягти дна Атлантичного океану вперше в історії. Мене дуже турбує глибина відсутності знань про океан. Люди ніколи не бували на дні ще чотирьох океанів. Ми навіть не можемо собі уявити з великою впевненістю, де їх дно знаходиться", - сказав Весково.

Відомо, що це вже не перша подібна експедиція мультимільйонера. Зокрема, він вже піднімався на найвищий пік кожного з семи континентів і досягав Північного і Південного полюсів.

Більше того у лютому наступного року він вже запланував опуститись в Південно-Сандвічев жолоб в Південному океані на глибину 8428 м. Тиск там буде в тисячу разів вище, ніж на рівні моря. Після цього відвідає Яванский жолоб в Індійському океані (7725 м), а потім Маріанську впадину (більш 10,9 км).

Американська субмарина класу "Тритон" під назвою Limiting Factor, яку побудували на замовлення мільйонера, імовірно зможе витримати всі експедиції. Вона важить 11,2 тонни, а її титановий корпус товщиною 9 см побудований з використанням передових технологій кування.

Також відзначається, що апарат здатний опуститись на глибину Маріанської впадини менше ніж за 2,5 години. Під час занурення Весково може спокійно перебувати у шкіряному кріслі та розслаблятись.

Спостерігати за океанічної життям можна за допомогою 4 камер або через три акрилових ілюмінатора.

"Ми сподіваємося потрапити в історію, як в технічному, так і в науковому плані", - говорить мільйонер.

Нагадаємо, стародавні істоти, які досі живуть на Землі.

Як повідомляв "Знай.ua", на дні океану знайшли портал в інший світ.

Також "Знай.ua" писав, про дивовижну історію британського фрегату.

Маріанська впадина. Занурення на "дно Землі". Джеймс Кемерон