У 2019 році в україні може назріти криза на ринку праці. Передбачається чимало нового - від конкуренції між робітниками до зміни робочого тижня.

Про це пише "businessua.com".


Менше працювати і більше заробляти

Сто років тому робота займала в середньому 3 тис. годин на рік. Якби сучасній людині довелося б стільки працювати при п'ятиденному графіку, робочий день тривав би приблизно 13 годин. Зараз у більшості розвинених країн "нормальним" вважається 8-годинний робочий день.


Але і це не межа, упевнені аналітики Міжнародної організації праці. Згідно із дослідженням Working time and the future of work, в Укрfїні поступово йде до того, що робочий тиждень скоротиться.

У Міжнародній організації праці переконані, що коротший робочий день при збереженні рівня зарплат вигідний усім.

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

"Це надасть можливість отримати більше робочих місць, надасть можливість сучасній людині дотримуватися балансу між роботою та особистим життям...", — йдеться у звіті організації.

Все більше компаній по всьому світу відмовляються від п'ятиденок. Є реальні приклади, коли скорочення робочого тижня призвело до зростання показників продуктивності. Оскільки напружений графік приводить до того, що працівники виснажуються, починається професійне вигорання.

Так, Великобританія також готується до переходу на чотириденний графік роботи.
Втім, поки що нововведення можуть дозволити собі розвинені країни, оскільки високий ВВП можуть дозволити таке скорочення без особливих матеріальних втрат.

До речі, в Україні вже зареєстровані пропозиції щодо внесення змін до Кодексу законів про працю. для працівників пропонується збільшити відпустку, а також запровадити чотириденний робочий тиждень.

Нагадаємо, стало відомо, скільки всього українців працюють за кордоном.

Як повідомляв раніше портал Знай.ua, експерти порахували, скільки українці з середніми доходами витрачають на їжу щомісяця.

Раніше портал Знай.ua писав, що українцям пояснили, як стаж у "трудовій" вплине на подальші доходи.

Дивіться: Все, що потрібно знати про ринок праці за кордоном