Уряд схвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Яким буде алгоритм, що треба зробити, щоб отримувати субсидію грошима – 24 каналу роз'яснили у Міністерстві соціальної політики.

Хто, як і коли отримає субсидію грошима

Субсидії в Україні
Субсидії в Україні

Монетизація відбуватиметься у три етапи.

Популярні новини зараз
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

1. З 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Гроші надходитимуть на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через "Ощадбанк" сплачуватиме частину комуналки в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Субсидії в Україні
Субсидії в Україні

Наприклад, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень "Ощадбанк" перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 гривень.

2. З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

3. З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Чи потрібно повторно подавати документи?

Усім отримувачам пільг і субсидій, крім тих, хто звернувся по субсидію вперше у 2019 році, обов’язково потрібно у травні наступного року подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

Чи відкривати рахунок в "Ощадбанку"?

В "Ощадбанк" іти не потрібно. На кожного одержувача субсидій після опрацювання заяви на монетизацію буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі.

Нагадаємо, українці, які не мають вдома лічильників, будуть платити за газ за новими тарифами

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, українці почали доносити на сусідів через підозри у незаконних субсидіях.

Раніше портал Знай.ua писав, що в Україні знову хочуть переглянути пенсійний вік та ймовірно підвищити.