Українцям розповіли про результати медреформи протягом 2019 року та поділилися невтішними прогнозами її продовження на наступний рік.

лікарня
лікарня

Про це пише Рoliteka.

"Гроші йдуть за пацієнтом", - з таким слоганом два роки тому в Україні стартувала реформа системи охорони здоров’я. На 2019 рік на медицину передбачено 132 млрд гривень. Багато це чи мало?

Одним з напрямків медреформи є програма "Доступні ліки". Відповідно до неї українці з цукровим діабетом, бронхіальною астмою, ті, що страждають серцево-судинними захворюваннями, можуть отримати ліки за рецептом лікаря. З 261 ліків, що значилися в списку, 59 медпрепаратів хворий отримує на руки, не заплативши за них ні копійки, а 202 – з частковою оплатою.

За задумом реформістів, "Доступні ліки" повинні знизити смертність по тих захворювань, за якими наша країна знаходиться в сумному списку лідерів. Все б добре, якби не горезвісна прописка. Якщо, наприклад, столичний житель відправиться відпочити на Чорне море, то програма там для нього буде недоступною, а такі необхідні для життя медичні препарати доведеться купувати, викладаючи за них повну вартість.

У наступному році ситуацію обіцяють виправити. Так, аптеки будуть отримувати гроші безпосередньо від Нацслужби здоров’я України.

Однак знайшлися і критики програми "Доступні ліки". Так, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк зазначає, що всього на закупівлю ліків потрібно 60 млрд грн, а виділяють лише 1 млрд. При цьому в програмі потребують понад 10 млн осіб і якщо виділену суму розділити на всіх, то виходить, що кожен пацієнт отримає всього лише 50 грн.

Сердюк наводить як приклад інші країни, де компенсується до 70% витрат на ліки.

Декларації з сімейними лікарями підписали вже 23 млн жителів України. Медзаклади не приховують, що програма їм вигідна – за кожного пацієнта клінікам платить держава. Тобто, чим більше пацієнтів прийде в клініку, тим більше фінансів вона отримає з бюджету і зможе підвищити зарплати своїм співробітникам. На це тільки в грудні НСЗУ перерахувала понад 900 млн гривень. У наступному році очікується розширення програми сімейних лікарів.

Нагадаємо, кілька тижнів тому Кабмін прийняв нову концепцію реформування закупівлі ліків і медичних виробів.

Як повідомляв раніше Знай.ua, медреформа Уляни Супрун не дає результатів, принаймні матеріальних.

Також Знай.ua писав про те, що українцям розповіли про результати медреформи.