Українцям розповіли про результати медреформи протягом 2019 року та поділилися невтішними прогнозами її продовження на наступний рік.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це пише Рoliteka.
"Гроші йдуть за пацієнтом", - з таким слоганом два роки тому в Україні стартувала реформа системи охорони здоров’я. На 2019 рік на медицину передбачено 132 млрд гривень. Багато це чи мало?
За задумом реформістів, "Доступні ліки" повинні знизити смертність по тих захворювань, за якими наша країна знаходиться в сумному списку лідерів. Все б добре, якби не горезвісна прописка. Якщо, наприклад, столичний житель відправиться відпочити на Чорне море, то програма там для нього буде недоступною, а такі необхідні для життя медичні препарати доведеться купувати, викладаючи за них повну вартість.
У наступному році ситуацію обіцяють виправити. Так, аптеки будуть отримувати гроші безпосередньо від Нацслужби здоров’я України.
Однак знайшлися і критики програми "Доступні ліки". Так, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк зазначає, що всього на закупівлю ліків потрібно 60 млрд грн, а виділяють лише 1 млрд. При цьому в програмі потребують понад 10 млн осіб і якщо виділену суму розділити на всіх, то виходить, що кожен пацієнт отримає всього лише 50 грн.
Сердюк наводить як приклад інші країни, де компенсується до 70% витрат на ліки.
Нагадаємо, кілька тижнів тому Кабмін прийняв нову концепцію реформування закупівлі ліків і медичних виробів.
Як повідомляв раніше Знай.ua, медреформа Уляни Супрун не дає результатів, принаймні матеріальних.
Також Знай.ua писав про те, що українцям розповіли про результати медреформи.