З Нового року в Україні стартувала монетизація субсидій, яка була однією з вимог Міжнародного валютного фонду. Тепер пільги від держави на оплату компослуг надаватимуть "живими" грошима, вони надходитимуть на рахунки громадян в "Ощадбанк".

Про це розповіли в Мінсоцполітики.

Механізм призначення субсидії залишається незмінним, змінюється тільки алгоритм виплати. Як пояснюють в Мінсоцполітики, монетизація буде здійснюватися в три етапи.

Перший етап

Популярні новини зараз
Черговий конфуз росіян на прощанні з окупантами, які "повернулися": "Помер за станом здоров'я" Ракетні удари не завадять контнаступу: вже знайдено рішення Тренер "Ліги сміху" Ігор Ласточкін пояснив, за що так жорстоко росіяни мстять українцям: "Вони в нужниках тонуть..." Катя Осадча зізналася, що остаточно "розклеїлася", не допомагає навіть підтримка Горбунова: "Почала здаватися"
Показати ще

З 1 січня 2019 року позачергово пільги отримають ті родини, які звернулись за знижкою вперше.

Субсидія буде надходити на персональний аккаунт одержувача в "Ощадбанку", який буде розраховуватися за субсидианта з постачальниками комунальних послуг і відразу інформувати SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Тим сім'ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця платити свій обов'язковий платіж окремо за кожний вид послуги.

Держава через "Ощадбанк" буде оплачувати частину комуналки. Після чого про всю решту, яку повинні сплатити українці, працівники банку їх повідомлять письмово.

Други етап

З 1 травня монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію або пільгу вже не перший рік, у тому числі користується допомогою у літній період.

Третій етап

З 1 жовтня запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен субсидіант отримає "живими" грошима все, що зміг зекономити за опалювальний період.

Всім отримувачам пільг та субсидій, крім тих, хто звернувся за субсидією вперше в 2019 році, обов'язково потрібно буде в травні подати заяву на монетизацію та декларацію про доходи до управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

Відвідувати особисто банк громадянам не потріьно буде.

На кожного субсидіанта після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкрито персональний аккаунт в банку.

Як працює система

Кошти, в першу чергу, будуть направлятися на оплату спожитих газу, тепла, електроенергії та води. "Ощадбанк" щомісяця інформувати громадян і пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишку.

Всі зекономлені кошти перерахують на рахунки українцям і вже ці кошти громадяни зможуть використовуватина будь-які цілі і лише тоді люди зможуть зняти їх готівкою.

Також у Мінсоцполітики запевнили, що жодних комісій від субсидиантов і пільговиків за обслуговування "Ощадбанк" брати не буде.

Нагадаємо, "Нафтогаз" розкритикував монетизацію субсидій та припустив, що ця система може збільшити платіжки громадян.

Як повідомляв Знай.uа розмитнені "євробляхи" можна продавати без доплати: щедрий подарунок від митників.

Знай.uа писав, безкоштовна медицина в Україні: 50 послуг, які оплатить держава.