Церемонію інтронізації митрополита Єпіфанія попередньо призначили на 3 лютого, що також збігається з датою його народження. У той же час Елладська церква приступила до процедури визнання автокефалії української православної церкви.

Уточнив дату інтронізації прес-секретар православної церкви Києва Іван Сидор в ефірі телеканалу Прямий. Він також додав, що в цей день митрополит відзначатиме своє 40-річчя, тому об'єднати ці дві події було б красиво і логічно. Крім цього, Сидір підкреслив, що дата передбачувана, а назвати точну ніхто поки не може.

У той же час Елладська (Грецька) православна церква приступила до процедури визнання автокефальної української православної церкви. 8 січня Синод Елладської церкви прийняв рішення розглянути визнання на найближчому архієрейському соборі. Під час його проведення грецькі архієреї планують відреагувати відразу на два листи, що стосуються українського питання – Вселенського патріарха Варфоломія, а також патріарха Московського Кирила. Якщо перший клопоче про визнання автокефалії, то другий просить цього не робити.

До цього предстоятель православної церкви України Епіфаній пояснив, що необхідно для отримання патріархату. В першу чергу, час, а також визнання інших помісних церков.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Більшість віруючих не звертають уваги на статус предстоятеля і називають його як митрополитом, так і патріархом. Незалежною від інших помісна церква може бути у будь-якому випадку. Незважаючи на це, в УПЦ МП ведеться активна кампанія, спрямована на дискредитацію ПЦУ і переконання оточуючих в її залежності від Константинопольського патріархату.

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що чинний президент України Петро Порошенко присвоїв патріарху української Православної церкви Філарету звання "Герой України". Гарант зазначив, що внесок Філарета у розвиток помісної церкви України неможливо переоцінити.

Як повідомляв портал "Знай.uа": після того, як Томос вручили митрополита Єпіфанія, українцям повідомили про те, що його на два дні відвезуть назад до Стамбула, де на ньому поставлять відсутні підписи. Пізніше Міністерство культури спростувало цю інформацію і заявив, що він буде зберігатися в Трапезному храм Софії Київської і до нього буде відкритий доступ щодня з ранку і до вечора.

Також "Знай.uа" писав, що вінницький священик в знак протесту проти Томосу скинув купол храму.