Майже кожного дня на вулицях України стаються неочікувані смерті, коли врятувати життя можливо лише при перших хвилинах.

Про це повідомляють ЗМІ.

Чи можна уникнути таких смертей та як поводитись у критичних ситуаціях?

Хвилини, які рятують життя

Популярні новини зараз
Торкнеться учнів 5-7 класів: у МОН анонсували нововведення Нацбанк виводить з обігу частину грошей: що потрібно знати українцям Комунальники почнуть обходити квартири українців У ТЦК пояснили, коли завершиться мобілізація
Показати ще

Неочікувана та раптова зупинка серця може статись мало не з кожним. Зазвичай це стається миттєво. Коли серце припиняє роботу, мозок ще живе близько 5-7 хвилин. Саме за цей час людину можна встигнути врятувати, однак дочекатись лікарів швидкої – майже нереально.

Проблему з подібною смертністю у країнах ЄС вирішили дуже простим способом. Зокрема, якнайбільше людей проходить спеціалізовані тренінги, де вчаться проводити

Проблему смертності людей з раптовою зупинкою серця у західних країнах вирішили так: якомога більше людей проходить тренінг з першої допомоги, де вчиться серцево-легеневу реанімацію та користуватись автоматичними дефібриляторами

Якщо учасник тренінгу став очевидцем зупинки серця, він викликає швидку допомогу, а поки лікарі їдуть, проводить масаж серця.

Корисний досвід

Лікарі розповідають, що для того щоб надати якісну першу медичну допомогу медична освіта непотрібна. Адже проводити масаж серця та клеїти на груди електроди дефібрилятора у розвинених країнах світу вчаться як школярі, поліцейські, так і тренери з фітнесу.

"Зупинка серця – доволі розповсюджена проблема, просто про неї роками не говорили. П’ять смертей у Київському метрополітені за декілька місяців – яскрава ілюстрація і проблеми, і її ігнорування. Навчити людей рятувати життя та розмістити в публічних місцях дефібрилятори – єдиний вихід. Це не тільки питання безпеки, це питання цивілізаційного вибору", – переконує експерт з надання першої медичної допомоги Федір Сердюк.

Варто відзначити, що зупинка серця це не єдина екстрена ситуація, яку неможливо пережити без втручання звичайних перехожих.

Так відповідно до висновків руху Stop the bleed, приблизно 20% людей, які загинули від травм у США, могли вижити, якби перехожі змогли вчасно зупинити кровотечу.

"Зупинити зовнішню кровотечу – просто. Це точно справа очевидця екстреної ситуації. Навіть трирічна дитина може надати допомогу правильно. Для цього не потрібно бути лікарем, найпростіший спосіб зупинки кровотечі – міцно притиснути рану, звідки ллється кров, та чекати лікарів", – пояснює Федір Середюк.

Нагадаємо, все, що потрібно знати про панічні атаки.

Як повідомляв "Знай.ua", тіла вбитих у Харкові студенток відправили до Туреччини.

Також "Знай.ua" писав, що смертельний вірус забирає життя українців, лікарі б'ють на сполох.

Харків'янка померла після того, як на неї впав перехожий