Слідом за європейськими країнами, проблемою пластикових пакетів перейнялася і Україна. За два роки їх можуть заборонити використовувати і в нашій країні.

Таку пропозицію містить законопроект №9507, пише UBR.

Правда, пластикове табу, на думку ініціаторів документа, має торкнутися не усіх видів пакетів, а тільки найтонших – товщиною до 15 мкм, і трохи більш щільних (до 50 мкм). Та й то, з винятками. Автори врахували любов економних українців до вагових товарів і залишили супермаркетам можливість залишати на розкладках з такими продуктами рулони пакетів розміром не більше приблизно листа звичайного офісного паперу (у складеному стані).

Популярні новини зараз

Українка показала, як Vodafone підло розводить на гроші вірних клієнтів

"Євробляхи" поруч не стояли, названо найнадійніші старі авто

В Одесі озвірілий пес пошматував малюка біля ліфта, господиня вразила, - "дивлюся, все розумні стали"

Галкін впав до ніг спокусливої білявки, забувши про Пугачову - "Повірте..."

Показати ще

"Це логічний крок, оскільки фактичної альтернативи фасувальним поліетиленовим пакетам не існує. Можна прийти в супермаркет з лляної сумкою, як це прийнято в Європі, але цукор на вагу в нього не насыплешь", - говорить Генеральний директор української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Якщо документ набере сили, торговцям потрібно буде потурбуватися про екологію та замінити дешеві пакети більш ккологічними. Щоправда, вже зараз у багатьох торговельних мережах пропонують так звані еко-пакети та тканинні сумки. Вони правда коштують дорожче, але їх можна використовувати багаторазів.

Відповідно до норм законопроекту, такі пакети повинні мінімум на 40% складатися з біологічних інгредієнтів. Тих, які допоможуть йому "розвалитися" на вуглекислоту, мінеральні солі, метан і біомасу в короткі терміни.

Під заборону також можуть потрапити і звичні нам пакети для сміття.

Ціна питання

Звичайно нова екологічна упаковка буде в рази дорожчою.

"Відмовлятися від пластику необхідно, це факт. Однак слід враховувати не тільки екологічний аспект, але і добробут громадян. В Європі самі люди вимагають заборони пластика, тому що готові платити за збереження природи з власної кишені. Чи готові до цього українці – питання відкрите. Крім того, заборона одних лише пакетів в супермаркетах не вирішить проблеми. Адже у нас велика частина продуктів так чи інакше пакується в поліетиленову тару. А роздільний її збір і переробка слід не налагоджено", – додає Дорошенко.

Під час боротьби з пластиком різко зросте попит на папір. А це у свою чергу призведе доактивнішого вирубування лісів, що в нашій країні вже й так є величезною проблемою.

В Європі до питання збереження довкілля підходять комплексно. Не лише пакети під забороною, а й одноразовий пластиковий посуд, ватні палички і таке інше.

Також там налагоджена система збору відходів. Люди самі підходять до цього питання відповідально. Жителі часто здають викокристану тару на утилізацію, таким чином частково відбиваються витрати за упавку в магазинах.

Нагадаємо, вчені знайшли спосіб, як боротися з пластиком в океані. Їм у цьому допоможуть бактерії.

Як повідомляв портал Знай.ua, Україна втратила єдиний завод з утилізації небезпечних відходів.

Також Знай.ua писав про те, що вчені показали одноразовий посуд, який не забруднює довкілля.

Дивіться: Як в Європі обходяться з побутовими відходами