В Україні на 2019 рік заплановано три індексації пенсій. Підвищення виплат очікуються у березні, липні та грудні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПенсійні виплати 2019 року
Влітку надбавка складе 67 гривень, а в грудні - 74 гривні. Найбільш відчутним стане весняне підвищення - пенсії зростуть в середньому до двадцяти відсотків.
У липні пенсії перерахують знову відповідно до нового прожиткового мінімуму, а в березні індексація фактично примножить пенсійні виплати тих, у кого було оновлення пенсії, на коефіцієнт. Він наполовину складається з росту фонду заробітної плати і наполовину - з інфляції.
Наприклад, з урахуванням оновленого показника заробітної плати (перерахунок здійснювався в 2017) українець із середньою зарплатою і 40 роками стажу отримує близько 1505 грн. У березні 2019 ця пенсія може зрости до тисяча сімсот шістьдесят одна гривень (збільшення на 256 гривні в цілому).
Якщо зарплата удвічі вища за середню, то пенсія буде в районі 3011 гривень. У березні 2019 така виплата може збільшитися до 3523 гривень (збільшення на 512 гривень в цілому).
Всі три підвищення заплановані в бюджеті-2019. Зростання прожиткового мінімуму до 2027 гривень закладено в бюджеті на 2019 рік.
Накопичувальна система пенсій
Пенсійні відрахування з власної зарплати таки мають "плюси": незалежність від держави і труднощів Пенсійного фонду, персоніфікація та індивідуалізація накопичень – це тільки ваші гроші, ніхто їх не "перерозподілить", відповідно – ви отримаєте саме таку пенсію, яку заробили.
Далі – свою пенсію можна буде залишити у спадок – це ваші особисті гроші, держава на них не може претендувати, хіба ви їх самостійно їй заповісте. Так само відкладені на пенсію гроші можна інвестувати: у нерухомість, цінні папери, акції, золото, поставити на банківські депозити, що підвищить купівельну спроможність грошей.
Але експерти попереджають і про серйозні мінуси ініціативи уряду. Приміром, нестабільна ситуація на фінансовому ринку на зловживання фінансовим становищем посадовими особами.
Невідомо, чи стане вигідною вихід бізнесу із тіні, тому що більшість роботодавців досі не довіряють державній системі і не мають наміру сплачувати внески у фонд. Вони можуть збільшити навантаження на працівників, аби ті "компенсували" такі витрати.
Дивіться: Пенсії 2019: як і де тепер будуть платити?
Нагадаємо, влада підрахувала, скільки українці витрачають на комуналку. Як повідомляв "Знай.ua", Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив ще на рік період ліквідації двох банків - ПАТ "БГ Банк" та ПАТ "Фортуна-Банк". Також "Знай.ua" писав, що в Україні змінили розмір грошової допомоги від держави родинам, у яких народжуються діти.