Стало відомо, що в Україні 80% асортименту магазинів іграшок становить контрафактна продукція, а всього на українських ринках контрафакт становить 100%. Про це повідомляє УНН.

Як стверджує голова Всеукраїнської асоціації з питань захисту прав споживачів "Споживча довіра" Олена Кулікова, це відбувається з тієї причини, що в Україні скасовано сертифікацію.

"Так як в Україні сертифікація скасована, ми є членами СОТ і кордони наші, по суті, відкриті, процедуру потрапляння всього, що тільки можливо, на український ринок спрощено, то всі іграшки на ринках, у магазинах-складах і 70-80% такої продукції в маленьких магазинчиках не підлягає реалізації на українському ринку", - зазначила Кулікова.

Крім того, за інформацією глави "Споживчої довіри", на контрафактній продукції немає маркування або етикетки з зазначенням країни виробника. При цьому сертифіковану продукцію можна відрізнити за етикеток із зазначенням вікових обмежень, а також терміну придатності.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

"Це дуже важливо, тому що якщо цього немає, то ніхто відповідальності за іграшку не несе", - підкреслила Кулікова.

Також вона порадила українцям купувати дитячі іграшки тільки у спеціалізованих магазинах.

Нагадаємо, що Асоціація виробників молока висловила занепокоєння щодо зростання кількості підробленої молочної продукції на українських прилавках. Факти продажу неякісного сиру вже зафіксовано у деяких областях.

Як повідомляв портал Знай.uа, в Україні планують скасувати заборону на продаж продукції, термін придатності якої минув або наближається до цього. І такі магазини з "простроченням", за словами експертів, будуть користуватися великою популярністю.

Також портал Знай.uа писав, що в українських магазинах з кожним днем суми на цінниках повзуть вгору і більшість українців не можуть собі дозволити навіть найнеобхідніших продуктів харчування. Особливо важко пенсіонерам, які змушені жити за півтори тисячі гривень на місяць, і яких не вистачає ні на що.