Образливі прізвиська, здирництво, словесні приниження та навіть фізична розправа – все це булінг, повідомляє "Вільне життя".

19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».

Законодавчим актом визначені поняття булінгу, шляхи протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладі освіти, а також встановлено адміністративну відповідальність за булінг, приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником або засновником закладу освіти.

Що таке булінг?

Популярні новини зараз
Оля Цибульська розповіла, чому після 30 років відпадає необхідність у камасутрі: "У які б пози..." Vodafone знайшов спосіб, як "стягнути" з українців 3000 грн за тарифом за раз: подарунок не для всіх Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня Важкі випробування, а потім перемога: астролог розповів про складні часи для українців
Показати ще

Булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема з застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Як розпізнати булінг?

Ознаками булінгу є систематичність (повторюваність); наявність сторін: кривдник, потерпілий, спостерігачі; фізична шкода, стан тривоги, небажання йти до школи, соціальна ізоляція дитини.

Яка відповідальність за булінг?

За булінг передбачено штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. За цькування вчинене групою осіб або повторно протягом штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Хто є відповідальним за булінг?

Якщо Закон порушили особи віком 14-16 років, то каратимуть їхніх батьків: штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Якщо керівник навчального закладу не повідомить про факт цькування Нацполіції, то на нього накладуть штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або покарають місяцем виправних робіт з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Що робити, якщо дитина стала жертвою булінгу?

Подати заяву директорові школи про випадки цькування щодо вашої дитини. Якщо вирішити ситуацію на рівні школи не вдається, зверніться до поліції.

Нагадаємо, на прикладі випускного показали масштаби вимагання в українських школах.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" елітний столичний ліцей потрапив у гучний скандал.

Раніше портал "Знай.uа" писав, що в українській школі завуч на очах у всього класу обрізала волосся неохайній учениці.

Дивіться: Соціальний ролик щодо булінгу