Українські сигарети подорожчають у 2019 році щонайменше на 4,7 грн. Зростання пов'язане з підвищення акцизу на сигарети на 20%.

Зазначається, що акциз підвищуватимуть щорічно. Уже за 5 років пачка коштуватиме мінімум 101 грн. про це інформує сайт transkarpatia.

Зазначається, що світові дослідження продемнстрували зниження кількості курців на 5% при підвищенні акцизу на 10%. Україна — країна з одними з найнижчих цін на сигарети.

"Мінімальне податкове навантаження на 1000 сигарет у 2019-му зросте з 773,2 до 1011,35 грн. Раніше з кожної пачки сигарет із фільтром платили в бюджет 15,4 грн, то вже влітку ця цифри збільшиться до 20,2 грн. Сигарети, які зараз коштують 39 грн, з жовтня продаватимуться вже по 44 грн. Другий етап підвищення акцизу відбудеться у липні, ще на 9%", - йдеться у повідомленні.

Популярні новини зараз

Синоптики попередили українців про сильний вітер і снігопади: до 8 березня радять закривати балкони

Ощадбанк заявив про знищення карт українців: "Було прийнято рішення про призупинення"

Олег Винник вирішив розлучитися: "Ми виявилися занадто різними"

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Показати ще

Зазначається, що перше подорожчання передбачене угодою з ЄС. Україна зобов’язалась виконати директиву, за якою до 2025 року підвищення акцизів щонайменше до рівня 90 євро за 1000 сигарет. Частка акцизу в кінцевій вартості має складати не менше 60%.

"Згідно з новими правками, мінімальне навантаження на 1000 сигарет складе 3019,85 грн. Тобто 60,3 грн за одну пачку. Згодом, 101 грн - буде мінімальна ціна сигарет із фільтром. Високі акцизи на сигарети — поширена практика в багатьох країнах", - зазначається.

Після початку росту цін на сигарети, за половину 2018 року кількість курців знизилася на 10%. Якщо вплив підвищення податкового навантаження на кількість продаваних сигарет збережеться, то в цьому році кількість курців може знизитися ще приблизно на 15%.

"Кожен п’ятий українець у віці 12 років і старше курить. Із них 38% курять понад 20 років. Серед дорослих чоловіків курить 43% осіб у віці 18-59 років і 23% осіб непрацездатного віку. Серед жінок 7% курців у віці 18-58 років, а серед підлітків у віці 16-17 років курять 6% юнаків і 2% дівчат", - свідчать дані опитування, проведеного Державною службою статистики.

Нагадаємо, в Україні анонсували зміну принципів нарахування оплати за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Відомо, що з 25 січня 2019 року в Україні розпочала діяти нова методика розподілу обсягу спожитих комунальних послуг між споживачами в будинку.

Як повідомляв "Знай.ua", українцям нарешті пояснили, що буде з їхніми грошима.

Також "Знай.ua" писав, що подвійний тариф та нові платіжки за воду змусили українців купатися в тазику.