Більшість фінансових пірамід зареєстровані в офшорах, про що повідомляє UBR.ua.
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяУкраїну заполонили фінансові піраміди, при цьому вони щороку приваблюють сотні мільйонів гривень українських громадян. Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку розповіла про це на своєму сайті, де також попередила українців про обман і ризик залишитися без гроша.
У повідомленні йдеться: "Повна або часткова втрата цих грошей вкладниками є логічним результатом безрозсудної поведінки інвесторів, існування "сірих зон", які не регулює національне законодавство, і відсутність повноцінних фінансових інструментів".
Фахівці переконані, що більшість проектів представляють собою фінансові піраміди: отримують прибуток за рахунок новоприбулих. Також присутня активна реклама в інтернеті та ЗМІ. Більшість пірамід побудовано на торгівлі на фінансових ринках: криптобіржі, сегмент Forex, вкладення в бінарні аукціони та ін. У Нацкомісії підкреслили, що нерідко компанії, що надають подібні послуги, зареєстровані в податкових гаванях: Кіпр, Сент-Вінсент і Гренадіни, ОАЕ, Британські Віргінські острови, республіка Вануату, Сейшельські острови.
Синоптики попередили українців про сильний вітер і снігопади: до 8 березня радять закривати балкони
ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе
Настю Каменських, Лесю Нікітюк і Дашу Астаф'єву застукали разом в грайливих позах: дуже розкуто
37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"
Іноді відбувається банальна фальсифікація документів, і знайти власників проектів взагалі неможливо. На сайті повідомляють: "Публічні особи, які представляються керівниками таких проектів, фактично є найманими акторами, тому що жодним формальним чином вони не залучені в ці проекти. У більшості випадків проект не здійснює ніякої реальної інвестиційної діяльності. Отже, інвестор не набуває права власності на такі активи, крім "сертифікатів" або "валюти" самого проекту".
У Нацкомісії свої слова підкріпили кількома підозрілими проектами:
- торгова платформа Binomo, зосереджена на інвесторах в СНД,
- брокер Olymp Trade з 1,6 млн активних користувачів по всьому світу і в Україні в тому числі,
- IQOPTION LTD з адресою на St. Vincent and Grenadines,
- платформа MMCIS, яку в НКЦПФР відрито назвали шахрайської,
- компанія Cashberry, що надає можливість торгівлі на найбільших криптовалютних біржах,
- проект Wallie, який відкрито позиціонує себе як фінансова піраміда.
Нагадаємо, раніше наголошувалося, що у парламент направили законопроект з забороною на виробництво хутра та утримання тварин у клітках.
Як повідомляв портал "Знай.uа": цікава статистика аграріїв здивувала українців – при менших урожаях зерна прибуток від його реалізації зріс.
Також "Знай.uа" писав, що в тимчасово окупованому Донецьку вартість нерухомості впала до небувалого рівня.