Слово «Починки» народилося із звичаю починати підготовку кінської збруї — їздової і орної.

Історія свята

На 40-й день від народження Ісуса Його зустріли в Єрусалимському храмі святі Анна та Симеон. Їх і шанують сьогодні. Симеона назвали Богоприємцем, він був благочестивим праведником і вченим, який жив у Єрусалимі. Перекладаючи книгу пророка Ісаї, він засумнівався в словах «діва в утробі прийме і народить сина». Але йому явився ангел з обіцянкою, що старий не помре, поки сам не побачить дитину Діви Марії. Так і вийшло. Тоді у храмі була присутня і Анна, яка була благочестивою вдовою. Вона, як тільки дізналася про народження Спасителя, восславила його.

Традиції свята

З вищеописаної історією і пов'язана ще одна назва, день також називали Хранитель немовлят. Люди звертаються сьогодні до святих Анни і Симеона, моляться, щоб новонароджені були здоровими. Наші предки часто говорили в цей день: «Семен та Анна збрую починяют». А ось знамениту приказка «Готуй сани влітку, а воза — взимку» вже відносять до іншої назви свята – Починки. Його так назвали, тому що сьогодні ремонтували збруї та іншу кінську упряж.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно "Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Показати ще

Також була особлива традиція варити страву, під назвою соломата. Так називали борошняну кашу, хоча часто це був борошняний кисіль з пшеничного, житнього або ячмінного прожареного борошна, яке заварювали окропом і розпарювали у печі. Іноді до нього додавали жир, сало чи масло. Слово «соломата» запозичили з тюркських мов.

Нагадуємо, нове подорожчання транспорту остаточно розлютило українців, куди вже більше.

Як повідомляв портал "Знай.ua", ПриватБанк показав, чим обернувся обмін валют онлайн

Нагадуємо, Світлана Фус популярний український дієтолог, експерт по здоровому харчуванню, розповіла всю правду про цукор і напої, в яких він міститься.

День Семена та Анни