Близько 83% українців готові взяти участь у виборах президента 31 березня 2019 року.

Про це свідчить опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведене 1-7 березня.

Згідно з даними опитування, близько 80% респондентів усіх рейтингових кандидатів заявили про готовність проголосувати. Відносно нижчий рівень мобілізації спостерігається серед наймолодших вікових груп (18-25 і 26-35 років) та у Києві.

Майже 2/3 опитаних заявили, що завжди беруть участь у виборах, 22% голосують "майже завжди", а 4% респондентів голосуватимуть уперше. 10% майже ніколи або ж взагалі ніколи не голосують (найбільше таких серед наймолодших респондентів та мешканців Києва).

Популярні новини зараз
"Може бахнути прямо там": Олексій Резніков сумнівається в ефективності простроченої ядерної зброї росії Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..." Запасайтеся медом, "поклоняйтесь" бурякам і остерігайтеся незнайомців: українців суворо попередили перед 2 жовтня На Новий рік без "Олів'є": ціни на курячі яйця злетіли до небес, тепер тільки буряки з часником
Показати ще

Близько 2/3 респондентів заявили, что 100% прийдуть на вибори 31 березня. Відносно менше таких респондентів серед наймолодшої вікової групи 18-25 років (46%) та тих, хто ще вагається із вибором (64%).

  • Серед тих, хто "завжди голосує" на виборах, таких понад 80%.
  • Серед тих, хто майже завжди бере участь у голосуванні, – 42%
  • Серед тих, хто голосуватиме уперше, – 55%.

Варто відзначити, що 82% точно знають, де знаходиться їхня виборча дільниця. Лише 18% опитаних станом на початок березня перевіряли наявність свого прізвища у списку виборців.

44% опитаних заявили, що зазвичай голосують зранку – з 8 до 12 години. 22% – переважно голосують з 12 до 15 години, 10% – з 15 до 18 години і лише 5% – після 18 години.

У ранковий час люблять йти голосувати переважно найстарші виборці, натомість молодь надає перевагу обідньому та післяобідньому періоду.

Мешканці південних та центральних регіонів, а також жителі Донбасу, частіше голосують зранку, у той час, як на Галичині відносно більше тих, хто голосує між 12 та 15 годинами.

Серед тих, хто зазвичай голосує на виборах, більшість робить це зранку – і найбільше таких серед виборців Тимошенко, Бойка та Ляшка.

Лише третина опитаних готові простояти в черзі на дільниці більше однієї години. Третина готові чекати в черзі до півгодини, ще кожен п’ятий – до години.

Найбільш "стійкий" виборець – на сході, півночі та на Галичині, серед найстарших опитаних, виборців Вілкула та Бойка. А симпатики Зеленського, Ляшка й ті, хто не визначилися, висловили найменшу готовність довго стояти в черзі, щоб віддати свій голос.

74% опитаних готові пожертвувати відпочинком задля того, щоб проголосувати на виборах, а 16% – радше проведуть час із друзями і не підуть на вибори, якщо доведеться обирати.

Соціологи "Рейтингу" опитали 5000 осіб віком від 18 років за методом face-to-face інтерв’ю. Помилка репрезентативності – до 1,5%.

Як повідомляв портал "Знай.uа": Тимошенко виступила перед українцями і закликала аналізувати маніпуляції нечистих на руку кандидатів.

Також "Знай.uа" писав, що раніше Юлія Тимошенко коментувала дії влади, а також оцінювала шанси на перемогу Володимира Зеленського.