Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що його не задовольняє "грецький" статут ПЦУ.

Про це повідомляють ЗМІ.

Філарет розповів, що "грецький" статут української церкви, який був написаний Вселенським патріархатом не відповідає дійсності.

Він відразу ж додав, що новий стату ПЦУ потрібно прийняти та схвалити на наступному помісному соборі.

"Ми зараз користуємося цим статутом, грецьким статутом. Нам як автокефальній церкві треба мати свій український статут, який мають затвердити на помісному соборі. Тому ми чекаємо скликання собору УПЦ, на якому треба прийняти статут нашої церкви", - сказав Філарет.

Почесний патріарх додав, що перш за все у новому статуті повинно буде закріплено не три, як зараз, а цілих дванадцять постійних членів священного Синоду. При чому він додав, що подібні зміни не суперечать думці Вселенського патріарха Варфоломія.

Разом з тим варто відзначити, що Албанської церкви не визнали канонічність хіротонії предстоятеля ПЦУ Єпіфанія і Філарета. 

Ієрархи Албанської Православної Церкви висловили стурбованість визнанням Константинопольським Патріархом "заднім числом хіротоній, здійснених відлученим і відданий анафемі Філаретом (Денисенко), хіротонії якого недійсні, позбавлені благодаті і дії Святого Духа".

Також в Албанської церкви піддали сумніву канонічність хіротонії самого предстоятеля самого предстоятеля нової Православної церкви України Епіфанія.

Крім того варто відзначити, що священний Синод ПЦУ від 4 березня провів вже друге засідання, в ході якого обговорювалось звернення до голови УГКЦ Святослава.

Зокрема, під час засідання Синоду прийняли було прийнято рішення про направлення листа керівнику УГКЦ Святославу щодо неможливості служіння у Софії Київській. Так, у листі відзначається, що "протягом тисячоліття Собор Святої Софії Київської був і залишається кафедральним собором православних Київських першоєрархів".

Крім того у ході засідання було прийнято рішення про створення та реєстрацію першого в історії ПЦУ монастиря - Благовіщенського жіночого монастиря за адресою: м Дніпро, вул. Рилєєва, 36.

Нагадаємо, митрополит Епіфаній розповів про майбутнє ПЦУ.

Як повідомляв "Знай.ua", московські приходи масово втрачають парафіян.

Також "Знай.ua" писав, що українських школярів змусять вивчати історію надання Томосу та створення ПЦУ.

"Вони хочуть розколоти, а ми будемо єднати": Патріарх Філарет дав ексклюзивне інтерв'ю