У Міністерстві тимчасово окупованих територій розповіли, що судно Maryland, яке йшло з Маріуполя, сіло на мілину у Керченській протоці.

Про це повідомляє пре-служба відомста.

У профільному міністерстві додали, що головною перешкодою для вільного проходження суден в Азовському морі є незаконно побудований Керченський міст, який через свою конструкцію унеможливлює проходження великогабаритних суден.

У міністерстві також нагадали, що Maryland сіло на мілину в районі повороту з Чушкінського на Єнікальське коліно Керч-Єнікальського каналу під час проходження через Керченську протоку.

"Висота судна Maryland складає 13,9 метрів, а його максимальна осадка 7,7 метрів. В районі повороту із Чушкінського на Єнікальське коліно глибина конструкції на цій ділянці - 8,3 метри. Технічні характеристики судна дозволяли безперешкодно здійснити вихід із Азовського моря, проте, незаконно побудований Керченський міст вчергове став перешкодою для вільного проходу суден у Чорне море", - заявили у МінТОТ.

У відомстві також додали, що через значні порушення при будівництві споруди відбувається значне замулювання дна моря, що у подальшому перешкоджає проходженню суден.

"Через незаконне будівництва мосту і його неправильної конструкції спостерігається замулювання дна та відкладення піску в районі Керченської протоки. Причиною цього можуть бути велика кількість опор Керченського мосту, які займають значну площу дна у протоці, а також перешкоджають природному перетіканню води у Чорне море", - пояснили у міністерстві.

Разом з тим варто відзначити, що російський опозиціонер Костянтин Боровий заявив, що нинішнє керівництво Росії все більше звикається з думкою, що Крим таки доведеться повернути Україні, як цього вимагає міжнародна спільнота.

"Пропагандистський ефект вже дуже слабкий. А світовою спільнотою ця горда ідея Путіна названа міжнародним злочином. Керівництво Росії все більше і більше переконується, що в кінці кінців Крим доведеться віддавати назад. І вони до цього ментально готуються", - додав Боровий.

Нагадаємо, окупанти перетворили Керченську протоку на кладовище.

Як повідомляв "Знай.ua", путінські окупанти увіковічнили злочини в Криму на п'ятирубльових монетах.

Також "Знай.ua" писав, що Україні допоможуть впоратися з Путіним у Чорному морі.

Екологи та моряки попередили про катастрофічні наслідки будівництва Керченського мосту