За тиждень з 14 по 21 серпня Росія не припустили через захоплений Керченську протоку жодного судна, що прямує в порти України в Азовському морі.

Про це в Facebook повідомив головний редактор видання BlakcSeaNews, експерт "Майдану закордонних справ" Андрій Клименко.

У зв'язку з цим, за його словами, порти Маріуполь і Бердянськ стоять майже порожні.

"За тиждень - з 07:00 (місцевий час, мч) 14 серпня 2018 з станом на 9:00 мч 21 серпня 2018 року РФ не пропустила з Чорного моря в українські порти Азовського моря жодного судна. Томунемає резонансних затримань посеред моря" , - зазначив експерт.
Крім того він відразу ж уточнив, що на сьогоднішній день к Керченській протоці простоюють 16 суден , три з них - Industrial Cape, Omar Trader і Noordvliet - знаходяться в протоці вже тиждень.

Разом з тим варто зазначити, що раніше експерти з питань геополітики заявили, що Україна залишилася практично без зброї, яка може вплинути на агресивні плани Кремля не тільки в Азовському морі, а й у Чорному.

Так, після втрати контролю над Кримським півостровом і Керченською протокою, Україна ризикує втратити Азовське море.

Популярні новини зараз
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Експерти тап юристи-міжнародники зазначають, що українська влада мало що можне зробити у такій ситуації, не кажучи вже по якісь надто активні дії силового характеру. Так, керівник "Українського збройного центру" Тарас Чмут зазначив. що наразі в українських прикордонників замало сил та засобів, щоб ефективно протистояти російським загарбникам та захистити навіть 12-мильну прибережну смугу, в той час як Росія має потужний Чорноморський флот і Каспійську флотилію.

У свою чергу керівник аналітичної групи "Да Вінчі" Анатолій Баронін заявив, що неймовірно великою є проблема підписання у грудні 2003 року договору між Україною та Росією, згідно з яким країни визнали Азовське море внутрішніми водами обох країн.

Разом з тим експерти відзначають, що у цьому ж договорі передбачений шлях до розв'язання кризи в Азовському морі. Так, вони масово заявляють, що Україна повинна ініціювати розірвання угоди з Росією.

"Україна повинна денонсувати всі угоди, які стосуються Азовського моря, встановити там свої внутрішні територіальні води і повідомити про це актом міжнародну морську організацію", - каже правознавець-міжнародник Володимир Василенко.

Росія може використати акваторію Азовського моря для військової агресії проти України

Нагадаємо, море в Криму перетворилося на "бульйон з фекалій".

Як повідомляв "Знай.ua", перевезення між Росією та Україною припинили.

Також "Знай.ua" писав, що росіяни довели кримчан до сказу.