Телеведуча Оксана Марченко та дружина Віктора Медведчука, різко прокоментувала законопроект про мову в Україні.

Про це Марченко написала на своїй сторінці в Instagram.

Зокрема, Марченко відзначила, що мовний закон відріже українців від всього світу.

Більше того вона розповіла, що глобальною мовою у світі є російська, якою нібито друкується переважна більшість книг з різних наук. Вона додала, що заборона в Україні російської мови, яка не передбачається у новому мовному законі, боляче вдарить по науковому потенціалі України.

View this post on Instagram

Ученые Massachusetts Institute of Technology изучили глобальную сеть языков. Оказалось, что современная кросскультурная коммуникация держится всего на 6 языках - английском, испанском, французском, итальянском, русском и немецком, то есть на тех, что чаще всего используются для перевода информации между различными культурами. Значит, мировая наука тоже говорит на этих языках. Все эти данные размещены в открытом доступе на сайте Global Language Network. "Патриоты", о ужас! Я не вижу там украинского! Что же происходит!? А происходит следующее: под прикрытием "захисту мови" нынешние власти, активно проталкивающие новый языковой закон, хотят отрезать украинцев от мира и превратить в "немое" племя 3 сорта. Предположить, что украинцы массово выучат один из иностранных языков и будут пользоваться им как носители - утопия, бред! Украинский относится к славянской группе языков, поэтому нам так просто выучить русский. Значит, нам запросто владеть языком мировой науки. Но нас лишают возможности учить математику, физику, химию и др. на русском, и "горе-патриоты" отрезают украинцев от мировых знаний, литературы, открытий, технологий, бизнеса и коммуникации. А одаренным единицам придется переучиваться. Почему они это делают? Может, потому, что будущим уборщикам, сиделкам, собирателям клубники и просто нищим не нужно много знать? Они возвращают Украину в "крепостной" строй, где темным, забитым украинцам незачем мыслить? Конечно, для мытья туалетов интеллект не нужен. Но есть вопрос: почему же дети "новой власти" учатся в престижнейших западных школах? Почему не в Украине на украинском? Як українка я вільно володію українською та російською мовами (як і переважна більшість українців), розумію всі слов'янські мови, спілкуюсь англійською. Але як громадянка України я виступаю проти дискримінації інтелекту співвітчизників, приниження російської та мов національних меншин, хоча їх захищає Конституція України (ст. 10, 11, 22 ). Вільних громадян "вільної" країни заганяють у "стійло"? Чому влада маніпулює вами? Може, вони вже досягли успіху та українці втратили можливіть аналізувати і просто реально мислити? #оксанамарченко

A post shared by Oksana Marchenko (@oksana.marchenko.official) on

"Під прикриттям "захисту мови" нинішня влада, яка активно проштовхує новий мовний закон, хоче відрізати українців від світу і перетворити в "німе" плем'я 3 сорту. Українська належить до слов'янської групи мов, тому нам так просто вивчити російську. Тобто, нам запросто володіти мовою світової науки. Але нас позбавляють можливості вчити математику, фізику, хімію та інше російською, і "горе-патріоти" відрізають українців від світових знань, літератури, відкриттів, технологій, бізнесу та комунікації. А обдарованим одиницям доведеться перенавчатися. Чому вони це роблять? Може, тому, що майбутнім прибиральникам, доглядальницям, збирачам полуниці і просто жебракам не потрібно багато знати? Вони повертають Україну в "кріпацтво", де темним, забитим українцям нема чого думати? Звичайно, для миття туалетів інтелект не потрібен", – заявила вона.

Разом з тим варто відзначити, що Верховна Рада почала розглядати у другому читанні закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Наразі вже відомо, що законопроект закріплює, основи єдиної державної мови в Україні, яка стане - українська. Вона буде обов'язковою на всій території країни.

"Спроби запровадити на офіційному рівні в Україні багатомовність є діями, що провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та суспільну ворожнечу, і є тотожними діям, спрямованим на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу", – мовить 6 пункт 1 статті закону.

При тому закон передбачає використання мов національних меншин.

Нагадаємо, закон про українську мову змінить ЗНО, вашу роботу та підкине штрафів.

Як повідомляв "Знай.ua", музиканти пригадали, як відстоювали Україну під дулом.

Також "Знай.ua" писав, що журналіст показав, як Порошенко "чіпляє" пенсіонерів.

ВР почала розглядати мовний закон у другому читанні