В Україні вже розпочалася монетизація субсидій. Прем'єр-мініст Володимир Гройсман зазначив, що за такий короткий проміжок часу держава встигла "озолотити" українців приблизно 350 мільйонами гривень.

Головна ціль монетизації субсидій - економія. Планується, що ті, хто отримує субсидії, будуть ефективніше споживати ресурси і залишати зекономлені кошти для своїх потреб, передат "РБК-Україна".

"Якщо людина заощадила на послуги - менше витратила, вся економія перейде людині на власні потреби". Володимир Гройсман

Володимир Гройсман
Володимир Гройсман

Усе частіше лунають розмови про те, що українці не збираються витрачати гроші на комуналку, а кладуть їх собі до кишень. З іншого боку, багато хто дійсно витрачає гроші на енергоефективність, як це і планувалося. Наприклад, купує пластикові вікна і утеплює стіни. Але так роблять не всі.

Популярні новини зараз

Українці зможуть купувати дешеву гречку, цукор, муку, олію і не тільки? У Раді зареєстрували новий законопроект

Українець поїхав на заробітки у Польщу і "випадково" спустив 800 тисяч на "нічних метеликів": "Дівчата щось підсипали"

Тоня Матвієнко загнала Арсена Мірзояна додому одним знімком: біг, як ошпарений

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Показати ще

Голова асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус написав на своїй сторінці у Facebook, що часто в селах переходять з газу на дрова.

Субсидії в Україні
Субсидії в Україні

"Те, що бабусі перейшли з газу на дрова з одної сторони добре, а з іншої дрова - це набагато гірша екологія та більше викидів. І якщо так переходить все село, то це не сприятиме довгому та щасливому життю ні цих бабусь, ні села загалом. Зміна палива - це не енергоефективність. Енергоефективність - це зменшення споживання енергії будинками". Андрій Герус

Він згадав випадок, як користувач Facebook Федір Прокопчук писав про те, що на зекономлені гроші хтось із бабусь у селі купив шоколадні вафлі.

"Спрямовано кошти від монетизації на енергоефективність? Замінені вікна, двері, утеплені стіни, дах будиночків цих бабусь за рахунок монетизації субсидії? Адже саме як стимул енергоефективності всім продавалася нова монетизація готівкою. Як видно з випадку - ні. На суму монетизації готівкою були куплені шоколадні вафлі". Андрій Герус

Розумним словами - гроші пішли на споживчий ринок і підгодували інфляцію, додає експерт. За його словами, краще підняти пенсії, щоб люди могли собі щось придбати додатково, а субсидії дійсно витрачали на енергоефективність.

Субсидії в Україні
Субсидії в Україні

"Дуже показова історія, бо саме таке, на мою думку, буде відбуватися із значною кількістю цих субсидій готівкою. Субсидії мають зовсім іншу природу, аніж додатково зароблений дохід. Якщо є можливість підняти такий дохід, щоб пенсіонери тратили, на що захочуть, то підніміть пенсію усім пенсіонерам, і які на субсидіях, і які не користуються субсидіями". Андрій Герус

За його словами, варто звернути увагу і на всю велику картинку.

"У той час, коли деякі субсидіанти отримують готівку за газ, який вже давно не споживають, (і купують шоколадні вафлі), уряд за останній рік позбавив субсидій 3,3 млн або 48% сімей, а рівень боргів населення за ЖКП лише за один останній місяць виріс на 12,5% (!) до нового рекорду 62,4 млрд грн. Основний борг, звісно, за тепло та газ. Це новий безпрецедентний рекорд боргів. Це ніяк не схоже на продуману державну політику та раціональне використання обмежених державних ресурсів". Андрій Герус

Як повідомляв портал Знай.ua, деяким українцям дозволять не платити за "космічну" комуналку.

Також Знай.ua писав про те, що експерти підрахували, скільки українцям потрібно страждати, щоб накопичити на власну квартиру.